logo
Search
Close this search box.
پروتز سینه

پروتز سینه و هر آنچه باید بدانید

جراحی پروتز سینه از جمله جراحی هایی است که با هدف بزرگ شدن سینه ها با استفاده از انواع پروتز انجام می شود. این جراحی به بهبود حجم از دست رفته سینه ها بعد از بارداری و یا کاهش وزن و زیباتر شدن فرم سینه ها و بهبود تقارن سینه ها کمک می کند. اما استفاده از تکنیک نادرست و یا جنس نامناسب پروتز سینه می تواند باعث عدم موفقیت جراحی شود. حتی در بسیاری از موارد به دلیل عدم موفقیت جراحی نیاز به تعویض پروتز پستان می شود. در صورتی که از پروتز های نسل های جدید و با کیفیت مناسب استفاده شود، به صورت روتین نیازی به تعویض ندارند مگر اینکه با گذشت زمان دچار مشکل شوند و یا گذشت زمان سینه ها دچار افتادگی شوند و نیاز به اصلاح در خود سینه ها باشد.

پروتز سینه

افرادی که از اندازه، سایز و فرم سینه های خود راضی نیستند، می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند. معمولا بعد از زایمان و یا کاهش وزن های شدید، سینه فرم افتاده ای پیدا می کند. پروتز به رفع مشکلاتی مانند عدم تقارن سینه ها به دلیل مشکلات رشد و یا جراحی های سرطان سینه نیز کمک می کند. در این جراحی از پروتزهای سالینی و یا سیلیکونی استفاده می شود که در زیر عضلات قفسه سینه و یا بالای آن قرار داده می شوند. پزشک پیش از جراحی، با معاینه بیمار، محل دقیق و مناسب قرارگیری پروتز را تشخیص می دهد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که: در صورتی که میزان افتادگی سینه ها زیاد باشد، جراحی پروتز سینه موثر نخواهد بود و لیفت سینه توصیه می شود. البته امکان این دو جراحی به طور همزمان با هم وجود دارد.

آمادگی ها و اقدامات قبل از پروتز پستان

جهت انجام جراحی پروتز پستان، انجام ماموگرافی به خصوص برای خانم های بالای 35 سال توصیه می شود. با انجام این تست، هر گونه تغییر در بافت سینه در آینده نیز مشخص خواهد شد. پزشک از افراد سیگاری می خواهد که قبل از جراحی، مصرف سیگار را به طور کامل کنار بگذارند. مصرف داروهای ضد التهابی و آسپیرین پیش از جراحی ممنوع می باشد، چرا که احتمال خونریزی حین جراحی و بعد از آن را افزایش می دهند. اطلاعات بیشتر در خصوص مصرف داروها در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. در طول جلسات مشاوره نیز پزشک به بررسی شرایط جسمانی بیمار و بافت سینه می پردازد و با بیمار در خصوص روند درمان و احتمال بروز عوارض به گفت و گو می پردازد.

مزایای پروتز سینه

پروتز سینه می تواند به فرد کمک کند تا کوچک بودن و یا عدم تقارن سینه خود را با این عمل برطرف کند و آن را به حالت طبیعی خود بازگرداند. همچنین بسیاری از افراد که سرطان سینه داشته اند به دلیل تخلیه سینه و یا ماستکتومی سینه هایشان حالت طبیعی نداشته و یا به صورت نامتقارن هستند که با پروتز می توانند این عیب در سینه هایشان را جبران کنند و اعتماد به نفس از دست رفته شان را بازگرداند.

معایب پروتز سینه کدامند؟

همانطور که همه ما می دانیم، هرگونه عمل زیبایی ممکن است عوارض و یا معایبی داشته باشد. نتیجه نهایی عمل و کیفیت آن بسته به میزان مهارت پزشک و کیفیت مواد مصرفی می تواند خوب یا بد باشد. در ادامه بخی از معایب پروتز سینه را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

 • ایجاد بافت هایی در سینه که ممکن است شکل ظاهری آن را نامناسب کند.
 • درد در ناحیه سینه
 • عفونت سینه
 • حسایت و خارش در سینه و نوک آن
 • ترشح یا پارگی ایمپلنت

انواع پروتز سینه

در این قسمت انواع پروتز سینه از لحاظ مواد تشکیل دهنده آن را معرفی می کنیم که به سه دسته سیلیکونی، سالینی و ترکیبی تقسیم می شوند.

پروتزهای سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی همانطور که از نام آنها پیداست از ترکیب های مختلف سیلیکون ساخته شده اند و مانند ژل ها حالت چسبنده ای دارند. پروتزهای سیلیکونی نسبت به روتزهای دیگر شباهت بیشتری به بافت سینه دارند و به همین خاطر به عنوان اولین انتخاب برای پروتز به شمار می آیند. همچنین بر این در صورت صدمه دیدن آنها، این پروتزها از بین نرفته و ژل موجود در پروتز به فضای اطراف یا لایه‌های دیگر پروتز وارد می‌شوند.

پروتز سیلیکونی

پروتزهای ترکیبی (سالین-سیلیکون)

این پروتز ها زمینه ای از پروتزهای سیلیکونی و سالینی دارند و به همین خاطر به آنها پروتزهای ترکیبی نیز می گویند. بخشی از این پروتزها که به صورت سالینی هستند افزایش حجم و سایز پروتز را محتمل می شوند. در واقع پروتزهای ترکیبی برای افرادی مناسب است که تمایل دارند سینه های بزرگی داشته باشند.

پروتزهای سالینی یا آب نمکی

پروتز های آب‌ نمکی یا سالینی به شکل کروی و گرد هستند و با آب‌ نمک استریل پر شده‌ اند. این پروتزها حاوی جداره ای از سیلیکون هستند که به صورت غیر قابل نفوذ عمل می کنند، همچنین این پروتزها مسبت به پروتزهای سیلیکونی سفت تر می باشند و اگر پاره‌ شوند تخت و صاف می‌شود و مایع درون آن طی یک فرایندی طبیعی جذب بدن می‌ شود. لازم به ذکر است، به دلیل اینکه این مایع در بدن انسان به شکل طبیعی وجود دارد، هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند.

پروتز سالینی
اینستاگرام دکتر آریانا

روش های انجام پروتز سینه

از آن جایی که جراحی پروتز سینه موجب بزرگ شدن سینه ها می شود، محلی که پروتز در آن قرار می گیرد بسیار مهم است. پروتز می تواند در بافت سینه و یا زیر عضلات سینه قرار بگیرد تا فرم طبیعی سینه ها باقی بماند. چنانچه پروتز زیر عضلات سینه ای قرار گرفت، بیمار دوره نقاهت بیشتریخواهد داشت. اینکه پروتز سینه در کدام بخش قرار گیرد، پیش از جراحی و با در نظر گرفتن شرایطی چون سن، آناتومی بدن و سینه تعیین خواهد شد. در مقاله سن مناسب برای پروتز سینه، در اینباره به طور کامل توضیح داده شده است.

محل قرار گیری پروتز سینه
پروتز

پروتزها مطابق تصویر بسته به شرایط ذکر شده و تشخیص پزشک زیر و یا روی ماهیچه قرار میگیرند.

ماهیچه جدار سینه

ماهیچه جدار سینه در فضای بین دنده ای قرار گرفته و شامل سه عضله می باشد.

پروتز روی ماهیچه سینه

در پروتز روی ماهیچه سینه، جراح یک برش روی ناحیه سینه ایجاد می کند و بعد پروتز را زیر غدد شیری و چربی و در نهایت روی ماهیچه و عضله سینه قرار می دهد. از این روش برای افرادی استفاده می شود که نمی خواهند در آینده به فرزند خود شیر بدهند.

پروتز زیر ماهیچه سینه

در این روش از جراحی پروتز سینه، پزشک جراح ابتدا یک برش در پایین سینه بیمار ایجاد کرده و بعد پروتز را زیر ماهیچه سینه قرار می دهد. در واقع می توان گفت در این روش کم ترین آسیب به غدد شیردهی وارد می شود.

تفاوت پروتز رو و زیر ماهیچه سینه

در پروتز روی ماهیچه سینه، جراح یک برش روی ناحیه سینه ایجاد می کند و بعد پروتز را زیر غدد شیری و چربی و در نهایت روی ماهیچه و عضله سینه قرار می دهد. از این روش برای افرادی استفاده می شود که نمی خواهند در آینده به فرزند خود شیر بدهند. اما درپروتز زیر ماهیچه سینه، پزشک جراح ابتدا یک برش در پایین سینه بیمار ایجاد کرده و بعد پروتز را زیر ماهیچه سینه قرار می دهد. در واقع می توان گفت در این روش کم ترین آسیب به غدد شیردهی وارد می شود.

چهار نوع اصلی برش برای پروتز سینه چگونه است؟

قرارگیری پروتز در سینه در مکان های مختلفی امکان پذیر است. برش هایی که برای این جراحی ایجاد می شوند، در یکی از چهار گروه زیر قرار می گیرند:

 • در زیر سینه ها و در چین سینه
 • در اطراف نوک سینه ها و هاله دور سینه
 • در زیر بغل یا آگزیلا
 • از طریق ناف

زنان بسیاری نگران جای بخیه بعد از عمل و اسکار ناشی از آن هستند. بنابراین قبل از عمل می توانند درباره جای بخیه با پزشک خود مشورت کنند.

01:52
truncate dir-rtl

نکات مهم در انتخاب سایز پروتز سینه| دکتر مهدی آریانا

02:37
truncate dir-rtl

جنس پروتز سینه

مشاوره آنلاین
تفاوت پروتز و لیفت سینه

تفاوت پروتز سینه و لیفت سینه چیست؟

لیفت و پروتز سینه دو عمل زیبایی کاملا متفاوت هستند که روش انجام آنها کاملا با یکدیگر تفاوت دارند، در واقع لیفت سینه برای اهدافی متفاوت از پروتز سینه انجام می شود. هدف از انجام لیفت سینه، درمان افتادگی سنیه و بالا کسیدن آن می باشد، اما هدف پروتز سینه، تزریق ژل و یا تزریق چربی به سینه ها می باشد. فراموش نکنید که شما نمی توانید از پروتزها در سایز وحجم های بیشتر برای از بین بردن افتادگی های بیشتر استفاده کنید و در چنین شرایطی تنها راه درمان، استفاده از لیفت سینه می باشد.

آیا پروتز پستان موجب سرطان می شود؟

این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آید. طبق مطالعات انجام شده، هنوز هیچ گونه ارتباطی میان پروتز و سرطان سینه پیدا نشده و خانم ها می توانند بدون هیچ نگرانی اقدام به پروتز سینه هایشان کنند.

من بهتره سینه هامو پروتز کنم یا لیفت؟

آزمون پروتز یا لیفت سینه؟

آیا سینه هایتان کوچکتر از سایر اندامتان هستند؟

سینه های شما نامتقارن هستند؟

احساس می کنید بر اثر افزایش سن، سینه هایتان کمی افتاده شده اند؟

آیا قبلا سینه هایتان را تخلیه کرده اید و به دنبال راهی جهت ترمیم آن هستید؟

آیا از سایز سینه هایتان رضایت دارید اما احساس میکنید کمی دچار افتادگی شده؟

Your score is

The average score is 53%

0%

دوره نقاهت و بهبودی پروتز پستان

 • بهتر است روز جراحی به دلیل اثرات داروی بیهوشی، فردی شما را همراهی کند.
 • داروهایی که از سوی پزشک تجویز می شوند، باید به موقع مصرف شوند.
 • احتمال مشاهده سفتی، تورم و کبودی بعد از جراحی کاملا طبیعی است و بعد از گذشت دو تا پنج روز برطرف خواهد شد.
 • پانسمانی که بعد از جراحی بر روی سینه قرار می گیرد، بعد از چند روز برداشته خواهد شد.

از آن جایی که احتمال خونریزی روزهای اول بعد از جراحی وجود دارد، انجام فعالیت های فیزیکی شدید، در هفته های اول ممنوع می باشد. دردهای شدیدی که برخی بیماران از آن شکایت می کنند، بعد از چند روز برطرف خواهد شد و به همین خاطر، معمولا داروهای مسکن برای بیمار در نظر گرفته خواهد شد. بسیاری از بیماران، بعد از دو تا سه هفته به محل کار خود بر می گردند و قادر به انجام کارهای روزانه خود هستند.

نکاتی در مورد خوابیدن بعد از پروتز سینه

پزشکان توصیه می کنند که خوابیدن به پشت را تا جای ممکن ادامه دهند. همچنین استفاده از چندین بالشت برای بالا آوردن ناحیه پشت و کمک به تحمل وزن سینه ها پیشنهاد می شود. در صورتی که بالا آوردن ناحیه بالایی بدن و خوابیدن به پشت در الگوی خواب اختلال ایجاد کند، می توان خوابیدن به پهلو ها را از سر گرفت. استراحت کافی برای ترمیم مناسب اهمیت بالایی دارد بنابراین به دلیل موقعیتی که باید هنگام خوابیدن داشته باشید، خواب خوب شبانه را از دست ندهید. با اینکه هیچ قانون خاصی برای طرز صحیح خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه وجود ندارد، ولی برخی نکات برای داشتن خوابی راحت و آسیب نرساندن به نتیجه جراحی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 •  از خوابیدن بر روی شکم در چند هفته اول خودداری کنید.
 • از یک بالشت در اطراف خود استفاده کنید تا در یک جا ثابت باشید.
 • در حالت زاویه دار بخوابید و حالتی نیمه نشسته بگیرید تا فشار به پروتز های سینه وارد نشود.
 • یک سوتین ورزشی برای کاهش فشار به ناحیه بخیه ها بپوشید. چراکه سوتین بعد از جراحی سینه نقش بسیار مهمی دارد.
 • در صورتی که دردهای شکمی را بعد از عمل تجربه کردید، سریعاً پزشک را در جریان قرار دهید.

با استفاده از تکنیک های مناسب می توان دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه را کاهش داد. به این ترتیب بیماران به سرعت و ظرف ۲۴ ساعت می توانند به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردند. با این روش، بازگشتن به شیوه راحت خواب شبانه را امکان پذیر می کند.

نتیجه جراحی پروتز سینه

نتیجه جراحی بزرگ کردن سینه داشتن سینه ای پرتر، بزرگ تر و خوش فرم می باشد و می تواند باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس خانم ها نیز شود. رعایت نکات و اقدامات گفته باعث می شود بهترین نتایج حاصل شود. نکته ای که بیماران باید در نظر داشته باشند این است که: بعد از جراحی، بافت سینه تحت تاثیر مواردی مانند افزایش سن، تغییرات وزن، نیروی گرانش و عوامل هورمونی قرار می گیرد. به همین خاطر، احتمال تغییر فرم و اندازه سینه ها به مرور زمان وجود دارد و نمی توان گفت که این جراحی، نتایج دائمی را به همراه دارد.

نمونه کار پروتز سینه
نمونه جراحی لیفت سینه به همراه پروتز سینه
نمونه کار پروتز سینه
نمونه جراحی پروتز سینه
نظرات بیماران

پروتز پستان و شیردهی

یکی از سوالاتی که بسیار در رابطه با پروتز سینه پرسیده می شود، این است که پروتز سینه و شیر دهی چه رابطه ای با یکدیگر دارند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت بسیار به ندرت ممکن است که پروتز سینه باعث مشکل در تولید یا فرایند شیردهی شود. اگر از تکنیک های مناسب، سایز مناسب پروتز و برش درست استفاده شده باشد به شرطی که ساختار کلی پستان ظرفیت شیرسازی مناسب را داشته باشد، فرایند شیردهی به صورت نرمال و به راحتی قابل انجام است. در ادامه می توانید صحبت های دکتر مهدی آریانا در باره رابطه بین پروتز سینه و شیر دهی را مشاهده کنید.

00:45
truncate dir-rtl

ارتباط بین پروتز سینه و شیردهی چیست؟

خانم هایی که در سنین باروری هستند و یا قصد بارداری دارند، بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشند که شیردهی بعد از جراحی سینه و یا پروتز می تواند تاثیر گذار باشد. اما با این حال، مادر می تواند بعد از جراحی به کودک خود شیر دهد. به همین خاطر، حتما پیش از تصمیم به انجام جراحی در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید. پروتزها معمولا در زیر و بالای عضلات و ماهیچه های سینه قرار می گیرند و کمتر در زیر بغل و یا هاله قهوه ای رنگ اطراف سینه ها. هیچ کدام از این برش ها تداخلی را در غدد شیری و تولید شیر ایجاد نمی کنند. بسیاری از خانم ها تمایلی به ایجاد برش در اطراف نوک سینه، به دلیل کاهش میزان حساسیت ندارند.

انتظارات از جراحی پروتز سینه

جراحی بزرگ کردن سینه نوعی روش جراحی تهاجمی است که نیاز است قبل از انجام آن به خوبی تحقیق شود و بهتر است که جراح در زمینه سایز پروتز سینه بیمار را راهنمایی کند. برش هایی که روی پستان ایجاد می شوند هم می توانند متفاوت باشند که بهتر است جراح در این زمینه مشاوره های لازم را به بیمار انجام دهد.

قبل پروتز سینهبعد پروتز سینه

ترمیم پروتزهای جابه جا شده

انجام جراحی پروتز پستان نزد زنان بسیار محبوب است و در ادامه می توانید آمار انجام این جراحی را مشاهده کنید. ولی در صورتی که پروتز ها تغییر موقعیت دهند، جراح می تواند تغییراتی در موقعیت پروتز ها ایجاد کند و کپسول را تغییر دهد. این کپسول معمولاً در زیر بافت اسکار قرار دارد. به این ترتیب پروتز در موقعیت بهتری قرار می گیرد و با ایجاد بخیه های دائمی می توان عدم تغییر موقعیت پروتز را در آینده تضمین نمود. این مورد معمولاً شامل سفت کردن و یا شل کردن برخی از نواحی محفظه پروتز و استفاده از ماتریکس پوستی برای هل دادن و تغییر موقعیت پروتز سینه است. ماتریکس پوست معمولاً از مواد کلاژن ساخته شده است و به عنوان جایگزین پوست استفاده می شود. به این ترتیب موقعیت پروتز اصلاح می شود و در موقعیت بهتری قرار می گیرد. جراح پلاستیک پروتز پستان را جابه جا می کند و در اغلب موارد این تغییر موقعیت تنها در یک سینه مورد نیاز است. تغییر سفتی سینه ها یا تغییر سایز آن ها هم می تواند به جابه جایی پروتز سینه کمک کند.

ماندگاری پروتزهای پستان

بعد از چند سال نیاز به ترمیم جراحی پروتز پستان است؟ ماندگاری پروتز تنها به خود پروتز بستگی ندارد. سینه یک عضو زنده است و در موارد طبیعی تغییراتی در بافت سینه ایجاد می شود. مهم ترین عامل تغییرات در بافت سینه ها در دوره های قاعدگی و بارداری و یائسگی است. اگر فرض کنیم که تغییری در سینه ها رخ نمی دهد، با جدیدترین نسلی که از پروتزهای سینه داریم، اگر خود سینه مشکلی نداشته باشد، نیازی به تعویض پروتز پستان نیست.

آیا بعد از جراحی سینه می‌توان سوار هواپیما شد؟

برخی تصور می کنند کاهش فشار هوا در سفرهای هوایی روی پروتز سینه تاثیر مخرب دارد در صورتی که این دو هیچ تداخلی با یکدیگر ندارند و شما می توانید با خیالی راحت اقدام به پروتز کنید و سوار هواپیما شوید. البته به طور کلی سوار شدن هواپیما تا یک روز پس از عمل ممنوع است و بهتر است با پزشک خود در اینباره مشورت کنید.

آپارات دکتر آریانا

بهترین جنس پروتز پستان

جنسی که در دنیا در حال استفاده است، پروتز های آب و نمکی نیست و از جنس های خاصی به نام سیلیکون استفاده می شود که تحت برند های مختلفی در دنیا در حال استفاده است. مورد مهم این است که استاندارد های لازم را برند مورد نظر داشته باشد. خوشبختانه با وجود تحریم هایی که کشور ما داشته است، مشکلی در تهیه پروتز هایی از برند های معتبر نداشته ایم. بیماران به این ترتیب می توانند با خیال راحت این عمل را انجام دهند. به هیچ عنوان مشکلی در تهیه برندهایی که استانداردهای اروپا و FDA امریکا را دریافت کردند نداریم. در حال حاضر هم چه برای بیماران در فیلدهای زیبایی و چه در بیماران در فیلد های درمانی ( که بعد از جراحی سرطان سینه و برداشتن سینه که نیاز به استفاده از پروتز داریم ) می توانیم از بهترین برند ها استفاده کنیم.   

چه زمانی ممکن است نیاز به تعویض پروتز سینه پیدا کنیم؟

در گذشته که عمل پروتز سینه تا این میزان پیشرفته نشده بود و به همین خاطر نیاز بود تا هر چند وقت یکبار پروتزها تعویض شوند. اما در حال حاضر با پیشرفت علم پزشکی، تنها در صورتی که پروتز پاره شود و یا ایرادی در ظاهر آن ایجاد شود نیاز به تعویض پروتز می باشد و در غیر اینصورت نیازی نیست. به طور کلی احتمال اینکه پروتزها دچار پارگی شوند بعد از 10 سال می باشد، البته برخی از آنها تا 20 سال هم دوام می آورند. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند هر چند وقت یکبار برای معاینه پروتز ها بیمار معاینه شود و پزشک وضعیت پروتزها را چک کند تا در صورت نیاز پروتز ها تعویض شوند.

با استفاده از پروتز های استاندارد نسل های جدید به صورت درست و استفاده از پروتز هایی با کیفیت مناسب، به صورت روتین مطابق اعلام کارخانه سازنده، خیر. می توان گفت که این پروتز ها به صورت لایف تایم یا مادام العمر طراحی شده اند. مگر اینکه پروتز ها با گذشت زمان دچار مشکلی شوند، گذشت سن منجر به افتادگی سینه (که کاملا طبیعی است و متناسب با سن اتفاق میوفتد) یا پس از بارداری به اصلاح خود سینه ها احتیاج باشد.

انتخاب سایز پروتز سینه

شاید بر خلاف آن چیزی که به نظر می آید و تصور ما از اینکه انتخاب سایز سینه سلیقه ای است؛ مهم ترین کار ها در این جراحی انتخاب شکل، فرم و سایز دقیق و مناسب است. این انتخاب بر اساس برخی فاکتور های آناتومیک مثل قد، طول بازو، فاصله نوک سینه از استخوان ترقوه و عرض قفسه سینه، جنس و فرم پوست سینه ها و فاکتور های متعدد دیگری محاسبه و اجرا می شود. البته این نکته قابل ذکر است که بخشی از این ماجرا سلیقه بیمار خواهد بود.

صرفا به دلیل اینکه از یک سایزی خوشمان می آید، انتخاب آن کار علمی نخواهد بود. با اینکار آسیب به بافت پستانی خواهد رسید و عمر پروتز کوتاه خواهد بود. همچنین عوارضی که به دنبال گذاشتن این نوع پروتز ها است خیلی زود هنگام بیمار را به جراحی های زود هنگام خواهد رساند.

ویژگی های بهترین جراح پروتز سینه

اگر به دنبال نتیجه خوب برای پروتز سینه هایتان هستید، ابتدا باید به دنبال یک پزشک خوب در این زمینه باشید. دقت در انتخاب بهترین جراح سینه رابطه مستقیم با نتیجه نهایی دارد. در ادامه برخی از مواردی که باید در انتخاب پزشک متخصص پستان در نظر بگیرید را معرفی می کنیم.

میزان تجربه و مهارت پزشک

همانطور که کمی قبل تر اشاره کردیم، هرچه مهارت یک پزشک بالا باشد، قابل اعتمادتر بوده و میزان رضایت بیماران از وی بیشتر خواهد بود. پروتز سینه یکی از عمل های زیبایی بوده که اگر فرم نامناسبی داشته باشد، در ظاهر فرد تاثیر می گذارد و ممکن است از قبل عمل هم بدتر شود. در نتیجه در انتخاب پزشک و میزان مهارت وی دقت کافی داشته باشید.

کیفیت مواد مصرفی

متاسفانه دیده شده برخی پزشکان به دلیل دریافت سود بیشتر، از پروتزهای بی کیفیت استفاده می کنند که می تواند در ظاهر سینه تاثیر منفی بگذارد و یا باعث صدمه به سلامتی فرد شود و خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند.

دریافت هزینه منصفانه

برخی از بیماران فکر می کنند عمل جراحی زیبایی که هزینه آن زیاد باشد پس حتما آن پزشک فردی حرفه ای تر از دیگر پزشکان بوده و نتیجه با موفقیت بیشتری انجام می شود. اما جالب است که در بیشتر مواقع این چنین نیست و بیماران بی دلیل هزینه بیشتری صرف می کنند و یک عمل معمولی انجام می شود که ممکن است فرد از نتیجه آن رضایت کافی نداشته باشند و فرم سینه نامتقارن و یا نامناسب شود.

مسئولیت پذیری پزشک

تمامی جراحان سینه و عمل های زیبایی بایستی پس از اخذ تخصص خود، سوگند پزشکی یاد کنند تا در برابر وضعیت عمل و بیمار مسئول هستند. همچنین پزشک باید نسبت به عمل بیمار مسئولیت پذیر باشد زیرا این عمل روی ظاهر فرد تاثیر خواهد گذاشت و در نتیجه پزشک باید با دقت تمام و با حس مسئولیت پذیری و دلسوزی اقدام به عمل بیماران خود نماید.

چگونه می توان بهترین جراح پروتز پستان را پیدا کرد؟

جستجو در اینترنت

گوگل و اینترنت یک راه آسان برای پیدا کردن و شناسایی متخصص مورد نظر شما می باشد. برای این کار شما ابتدا باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در مرور گر گوگل سرچ نمائید و بعد با لیستی از بهترین متخصصین و سایت های آنها مواجه خواهید شد که به راحتی با بررسی هر یک از آنها شما می توانید مقایسه کنید.

فضای مجازی

همچنین شما می توانید با جستجو در شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب، اینستاگرام و توئیتر و …به آسانی با مطالعه کامنت ها، هایلایت های استوری و پست های موجود اطلاعات کافی از پزشک مربوطه دریافت نمائید.

پرس و جو از دیگران

بررسی میزان رضایت و یا عدم رضایت کافی بیمارانی که قبلا نزد پزشک مورد نظرتان رفته اند می تواند به شما کمک کند تا بطور کامل تمامی نقاط مثبت و منفی پزشک و یا مواد مصرفی برای پروتز سینه را متوجه شوید و آگاهانه تصمیم گیرید.

آیا پروتز سینه تحت پوشش بیمه قرار میگیرد؟

به عنوان یک قاعده، این متد به عنوان یک “جراحی انتخابی” در نظر گرفته می شود و تحت پوشش بسیاری از بیمه ها قرار نمی گیرد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر در اینباره از پزشک متخصصی که قرار است عمل خود را نزد وی انجام دهید سوال نمائید.

محاسبه هزینه جراحی پروتز پستان

هزینه جراحی پروتز سینه شامل دستمزد بهترین دکتر پروتز سینه در تهران، هزینه های کلینیک و بیمارستان، هزینه پروتز پستان، هزینه های جانبی و کرم ها و لوسیون هایی است که لازم است بعد از جراحی مصرف گردند. هزینه های این جراحی به دلیل ماهیت زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

هزینه پروتز سینه

سوالات متداول پروتز سینه

کلام آخر

در نهایت به این موضوع توجه کنید که سینه یکی از بخش های حساس و مهم در بانوان است که برای جراحی آن (چه پروتز سینه و یا جراحی های دیگر) نیاز به یک متخصص سینه باتجربه و ماهر می باشد. همچنین بهتر است در شرایطی تصمیم به این جراحی بگیرید که واقعا سینه هایتان نیاز به تغییر فرم و یا ترمیم داشته باشد. دکتر مهدی آریانا یکی از برجسته ترین پزشکان جراحی سینه و شکم می باشد که شما عزیزان می توانید برای پروتز سینه های خود به مطب ایشان مراجعه نمائید.

110 پاسخ
 1. با سلام خدمت شما دکتر گرامی من ۳۲ سال سن دارم و بعد از زایمان فرزندم اینرسی شدم و ۲ سوم رحم از دست دادم وبعد از جراحی به دلیل اینکه یک هفته ای کاملا بی تحرک بودم بعد دچار DVT شدم الان دوست دارم لیفت یا پرتز سینه را انجام دهم میخواستم بدونم میتوانم با این شرایط ممنونم راهنمایی کنید

   1. برش های متفاوتی وجود دارد که در جلسات مشاوره قبل از جراحی در رابطه با آن تصمیم گیری می شود. بهتره که برای مراجعه حضوری به یک متخصص پستان مراجعه کنید

  1. بستگی به سلیقه خود شما داره در اغلب موارد ولی بعد از معاینه و بررسی ما مدل مناسب رو هم می تونیم پیشنهاد بدیم

  1. سلام
   تنها راه حل مناسب و علمی افزایش حجم سینه ها فقط و فقط استفاده از یک پروتز مناسب توسط یک جراح حرفه ای پستان می باشد .

   1. اگر که پروتز سینه با بهترین تکنیک صورت بگیرد بعد از اتمام دوره نقاهت و زمانی که پزشک تعیین میکند بدون مشکلی شیردهی امکان پذیره.

 2. دکتر من قبلا پروتز کردم سینه هامو متاسفانه خیلی نامتقارن و بد شده
  الان اگر بخوام بیام پیش شما مجدد پروتز کنم هزینه کامل دریافت میشه و یا عمل ترمیمی محسوب میشه؟
  ممنون میشم جوابمو بدید خیلی دوسدارم درست شه فرم سینه هام

  1. منع خاصی برای پرواز پس از جراحی پروتز نیست و بلافاصله پس از چند روز طی دوره نقاهت و ترمیم اولیه زخم ها سفر هوایی بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط