logo
Search
Close this search box.
تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

جراح سینه در عملیات تزریق چربی به سینه، عموماً برای برداشتن مقدار مشخصی از چربی از فرآیند جراحی لیپوساکشن استفاده می نماید. لذا با استفاده از لیپوساکشن کردن قسمت مشخصی از بدن، چربی های مذکور از قسمت مشخصی از بدن خود فرد ساکشن شده و به سینه ها تزریق می شوند. این پروسه برای بانوانی که خواستار مقدار کمی افزایش حجم در سینه های خود می باشند و نتایج طبیعی تر را ترجیح می دهند، مناسب می باشد.

تزریق چربی به سینه

تکنیک تزریق چربی به سینه می تواند به منظور بازسازی سینه ها به کار گرفته شود. برای استخراج، ناحیه از بدن خود فرد شامل ران ها، شکم و باسن انتخاب شده و مقدار مشخصی از بافت چربی به وسیله لیپوساکشن خارج می گردد. سپس این چربی به حالت مایع درآمده و به سینه و یا نواحی اطراف آن تزریق می شود.

نوع دیگری از پیوند چربی، لیپوفیلینگ نام دارد. از این روش برای چندین سال به منظور تغییر شکل، بالا کشیدن و یا تغییر موقعیت سینه ها استفاده شده است. هر چند که تزریق چربی نسبت به این روش ایمن تر به نظر می رسد و جراحان سینه تزریق چربی را برای افزایش حجم سینه ها به این روش ترجیح می دهند.

بخشی از بافت چربی که به سینه ها تزریق می شود، توسط بدن جذب می گردد و کمی از حجم سینه ها کاسته می شود. لذا جراحان سینه بیش از حجم مورد انتظار شما اقدام به تزریق چربی می نمایند. به علاوه در صورتیکه تزریق چربی به سینه نتایج مورد نظرتان را برآورده نکرد، شما می توانید اقدام به جراحی پروتز سینه نمایید.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه برای تمام افراد مناسب نیست. خانم هایی که می خواهند اندازه سینه های شان دو سایز و یا بیشتر تغییر کند، باید جراحی پروتز سینه انجام دهند.

 • تزریق چربی مناسب خانم هایی است که سینه های شان نامتقارن است.
 • خانم هایی از اندازه سینه هایشان راضی نیستند.
 • خانم های جوانی که بعد از بارداری و شیردهی از حجم سینه های شان کاسته شده است.
 • خانم هایی که تحت درمان سرطان پستان هستند و جراحی ترمیم سینه انجام داده اند.

مزایای تزریق چربی به سینه

برخی از مهم ترین مزایای تزریق چربی به سینه شامل:

 • برخلاف ایمپلنت هایی که در سینه هنگام پروتز سینه گذاشته می شوند، در تکنیک تزریق چربی به سینه از بافت بدن خودتان برای تغییر ظاهر سینه ها استفاده می شود.
 • چربی از نواحی از بدن شما خارج می شود که نیازی به وجود آن حس نمی شود.
 • افرادی که تزریق چربی یه سینه را انجام داده اند، از حسی طبیعی در سینه ها و نرمی آنها حکایت کرده اند.

هزینه تزریق چربی به سینه

هزینه این روش، بسته به روشی که برای لیپوساکشن چربی ها انتخاب می شود، می تواند متفاوت باشد. قیمت تزریق چربی به سینه به میزان چربی مورد نیاز، فرم سینه‌ها و مدلی که برای بعد از تزریق در نظر دارید، دستمزد متخصص پستان، هزینه‌های کلینیک بستگی دارد. تزریق چربی به سینه یک عمل زیبایی به حساب آمده و شرکت‌های بیمه هزینه‌های آن را پرداخت نخواهند کرد.

عوارض جانبی تزریق چربی به سینه

بافت سینه یکی از حساس‌ترین بافت‌های بدن به حساب می‌آید و متأسفانه با توجه به اینکه در سال‌های اخیر آمار ابتلا به سرطان سینه در بین خانم‌ها افزایش یافته است، به همین دلیل عمده خانم‌ها که به تزریق چربی سینه نیاز دارند از انجام آن منصرف می‌شوند.
تزریق چربی به سینه همانند هر پروسه درمانی دیگر دارای معایبی نیز می باشد که به شرح ذیل است:

 • کیست
 • عفونت در ناحیه ساکشن شده و تزریق چربی
 • نکروز یا مرگ سلول ها
 • ممکن است برخی از سلول های چربی استفاده شده در ناحیه سینه، در اطراف آن پخش شوند.

کلام آخر

سلول های چربی که از ناحیه مورد نظر برداشته می شوند، می توانند در محیط ایزوله نگه داشته شده و در دفعات بعدی تزریق نیز مورد استفاده قرار گیرند. در صورتیکه این روش را برای افزایش سایز سینه های خود برگزیده اید، بهتر است جلسات درمانی را پیگیری نمایید. زیرا همانطور که پیش تر نیز گفته شد، مقداری از چربی های تزریق شده پس از مدتی جذب می گردند. تزریق چربی به سینه می تواند جایگزینی برای جراحی پروتز سینه باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط