logo
Search
Close this search box.
جراحی شکم توسط دکتر مهدی آریانا

ابدومینوپلاستی + فیلم واقعی و عکس نمونه کار

ابدومینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی شکم، جراحی است که با برداشتن و حذف پوست و چربی های اضافی در ناحیه شکم، به صاف شدن این ناحیه کمک می کند. افرادی که سیگاری نیستند، از لحاظ بدنی و جسمانی در شرایط خوبی به سر می برند و وزن بدنی ثابتی دارند، گزینه مناسبی جهت انجام این جراحی هستند.

 • ابدومینوپلاستی گزینه بسیار خوب برای افراد نسبتا چاقی است که از میزان الاستیسیته پوست شان کاسته شده و یا خانم هایی که بعد از زایمان دچار کشیدگی پوست در ناحیه شکم خود شده اند، می باشد. این جراحی زیبایی‌جزو جراحی های پیکرتراشی شکم و پهلو است.

خانم هایی که در آینده قصد بارداری و یا کاهش وزن دارند، توصیه می شود انجام این جراحی را بعد از زایمان به تعویق بیندازند. چرا که در طول این جراحی، عضلات و ماهیچه های عمودی تنگ و فشرده می شوند و بارداری می تواند باعث جدا شدن عضلات و ماهیچه ها از هم شود. بسیاری از خانم ها قبل از بارداری اقدام به انجام این جراحی می کنند.

افرادی که قصد کم کردن وزن دارند. این را باید در نظر داشته باشند که این شیوه جراحی، گزینه ای در کاهش وزن نمی باشد.

جراحی شکم توسط دکتر مهدی آریانا
جراحی شکم توسط دکتر مهدی آریانا

مینی ابدومینوپلاستی چیست؟

مینی ابدومینوپلاستی، نوعی جراحی ابدومینوپلاستی با میزان تهاجم کمتر و برش های کوتاه تر است. این شیوه جراحی به افرادی توصیه می شود که از وجود چربی های موضعی در قسمت پایین شکم خود ناراضی هستند. از مزایای این جراحی می توان به اسکار کمتر و طول دوره نقاهت بسیار کوتاه اشاره کرد.

نکته!

نکته ای که اهمیت دارد این است که ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن تفاوت دارد، اما امکان انجام این دو جراحی همزمان با هم وجود دارد.

آمادگی و اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

یکی از نکات مهم در خصوص جراحی ابدومینوپلاستی، انتخاب جراح ماهر و با تجربه در این زمینه می باشد. در جلسات مشاوره، اهداف انجام این جراحی و گزینه های پیش رو مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

عکس-ابدومینوپلاستی
 • پزشک از افراد سیگاری می خواهد سیگار را به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی به طور کامل کنار بگذارند. چرا که نیکوتین موجود در سیگار، باعث به تاخیر افتادن روند بهبود خواهد شد.
 • انجام یک سری آزمایش ها از جمله آزمایش خون از سوی جراح‌تجویز خواهد شد.
 • قبل از جراحی از رژیم های غذایی سنگین دوری کنید و سعی کنید رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشید.
 • مصرف هر گونه داروهای تجویز شده و یا مکمل های گیاهی باید به پزشک اطلاع داده شود. گاهی نیاز است مصرف داروها قطع و داروهای جدید جایگزین شوند.
 • مصرف داروهای ضد التهابی و آسپیرین پیش از جراحی ممنوع می باشد، چرا که احتمال خونریزی را افزایش می دهند.

روند انجام جراحی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. یکی از برش ها از سر استخوان ران یک سمت تا سمت دیگر و برشی در اطراف ناف ایجاد خواهد شد. پوست نیز از عضلات و ماهیچه های شکم جدا خواهد شد. در پایان، عضلات شکمی کشیده خواهند شد.

 • ناف نیز در آخرین مرحله به موقعیت صحیح خود برمی گردد، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی استریل بر روی ناحیه شکم قرار خواهد گرفت.
 • جراحی ابدومینوپلاستی تقریبا دو تا پنج ساعت طول می کشد و بسته به وضعیت و شرایط جسمانی بیمار، ممکن است فرد یک شب را در بیمارستان سپری کند.
 • افرادی که در گذشته تحت جراحی ابدومینوپلاستی قرار گرفته اند، معمولا بعد از جراحی متوجه کشیدگی و واضح تر شدن اسکارها می شوند.
 • جراحی ابدومینوپلاستی با اسکار همراه می باشد که البته به مرور زمان کاملا محو خواهند شد. پزشک معمولا استفاده از کرم و پماد را جهت رفع سریع اسکارها تجویز می کند.

دوره نقاهت ابدومینوپلاستی

طول دوره نقاهت و بهبودی ابدومینوپلاستی به عواملی مانند سن بیمار، شرایط جسمانی و وزن بدنی بستگی دارد.

 • پانسمانی جهت محافظت از بخیه ها و شکم، به مدت شش هفته استفاده می شود.
 • نحوه صحیح و مناسب خوابیدن و یا نشستن از سوی پزشک در اختیار بیمار قرار می گیرد تا از شدت درد نیز کاسته شود.
 • انجام فعالیت های شدید بدنی، مانند بلند کردن اجسام سنگین به مدت شش هفته ممنوع می باشد و معمولا بعد از گذشت چند ماه از جراحی، فرد به زندگی عادی خود باز خواهد گشت.
 • داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها، داروهای انعقادی و یا داروهایی که باید بر روی پوست زده شوند، حتما به موقع مصرف شوند. مصرف داروهای حاوی آسپیرین ممنوع می باشد، مگر این که پزشک تجویز کرده باشد. نوشیدن الکل همزمان با داروهای مسکن توصیه نمی شود.

برخی بیماران، تا چند روز بعد از عمل از درد در ناحیه شکم خود شکایت می کنند، که البته با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک برطرف خواهد شد. احتمال مشاهده التهاب تا سه ماه بعد از جراحی کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد، این مورد به مرور زمان برطرف خواهد شد.

نکاتی که در طول دوره نقاهت باید به آن اهمیت داده شوند، عبارتند از:

 • بیمار باید مکان مناسبی را برای استراحت خود آماده کرده باشد، چرا که بعد از جراحی توصیه می شود فرد به مدت دو هفته کامل استراحت کند و هیچ گونه فشاری به ناحیه شکم وارد نشود.
 • نوشیدن آب در طول روز به دفع سموم از بدن و کاهش التهاب کمک می کند. رژیم غذایی نیز باید سالم، متعادل و محتوی مقادیر زیادی میوه و سبزیجات تازه باشد.

انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی

مهم ترین فاکتور که لازم است بیماران مدنظر قرار دهند، انتخاب جراح مناسب است. قسمتی از این انتخاب می تواند بررسی سوابق جراح در اینترنت و فضای مجازی باشد. قسمت دیگر می تواند قرار ملاقات با پزشک باشد تا اطمینان حاصل شود که نگرانی های بیمار همگی مورد بررسی قرار می گیرند. لازم است که بیمار با پزشک تبادل نظر خوبی داشته باشد و نیاز های خود را از جراحی با وی در میان بگذارد.

یک جراح ابدومینوپلاستی با تجربه تمامی موارد و نیاز های بیمار را مد نظر قرار می دهد و سپس برای انجام جراحی و انتخاب تکنیک مناسب اقدام می کند. به این ترتیب تضمین می شود که بهترین نتیجه را در پی داشته باشد.

لازم است که حتماً سوابق کاری بهترین متخصص پستان را مورد بررسی قرار دهید و سپس برای جراحی اقدام شود. دیدن عکس های قبل و بعد از جراحی می تواند ضمانتی برای نتیجه مناسب از جراحی باشد.

باردار شدن بعد از ابدومینوپلاستی

اگر فردی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باردار شود چه اتفاقی می افتد؟ این سوال بسیاری از متقاضیان این جراحی است. جراحی ابدومینپلاستی یا همان تامی تاک یک روش جراحی زیبایی است و بر روی بارداری زن تاثیری نمی گذارد. بنابراین زنی که در دوران باروری خود است از لحاظ توانایی قابلیت این را دارد که بعد از این جراحی باردار شود. میتوانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ابدومینوپلاستی و بارداری را مطالعه کنید.

اگر بخواهیم درباره این صحبت کنیم که بارداری چه تاثیری بر ظاهر شکم می گذارد باید بگوییم که بارداری در بسیاری موارد تاثیرات منفی بر ظاهر شکم می گذارد. به همین دلیل به بیماران پیشنهاد می شود در صورتی که در آینده قصد بارداری ندارند برای ابدومینوپلاستی اقدام کنند زیرا بارداری باعث کشش عضلات شکمی و افزایش وزن می شود.

جراحی-زیبایی-شکم

آیا بعد از ابدومینوپلاستی خطری مادر و جنین را تهدید می کند؟

معمولاً در صورتی که فردی بعد از ابدومینوپلاستی باردار شود تا چند ماه اول شکم خیلی بزرگ نمی شود و این مورد کاملاً طبیعی است زیرا با ابدومینوپلاستی ماهیچه ها سفت شده اند و پوست اضافه شکم از بین رفته است. ولی در ماه های بعدی بارداری، شکم هم به مرور بزرگ می شود. ولی هیچ خطری مادر و جنین را تهدید نمی کند.

رژیم غذایی مفید بعد از ابدومینوپلاستی

بیمارانی که جراحی تامی تاک انجام می دهند و در دوران نقاهت به سر می برند مقداری درد تجربه می کنند که طبیعی است. درد، تورم و کبودی از موارد شایع است که بیماران گزارش می دهند. بنابرایان پیشنهاد می شود که دو هفته بعد از جراحی در منزل استراحت کنند و از انجام فعالیت های شدید فیزیکی تا ۶ هفته خودداری کنند. رعایت این مراقبت ها اهمیت زیادی دارد و به ترمیم سریع تر کمک می کند.

ولی در کنار استراحت کردن فرد می تواند با مصرف برخی مواد غذایی پروسه ترمیم زخم ها را تسریع بخشد. در ادامه به برخی از راهکارها و رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی اشاره می کنیم:

 • مصرف آب :دهیدراته شدن بدن یک مشکل جدی است که بعد از تامی تاک بروز میکند. بسیاری از بیماران از ضعف بعد از جراحی رنج می برند و نمی توانند آب کافی مصرف کنند. بنابراین بدن آن ها دهیدراته می شود که نیاز است مراقبت های ویژه ای صورت گیرد.
 • مصرف پروتئین: گوشت، حبوبات، تخم مرغ، محصولات لبنی و ماست از غذاهای سرشار از پروتئین هستند که باید در دوران نقاهت مصرف شوند تا پروسه ترمیم و درمان به خوبی طی شود.
 • ویتامین ها برای مبارزه با عفونت ها: سعی شود تا جای ممکن از ویتامین های A و C مصرف شود. به این ترتیب با هرگونه عفونتی مبارزه می شود. ویتامین A در تخم مرغ، محصولات لبنی و روغن جگر ماهی کاد یافت می شود. ویتامین سی هم در میوه ها و مرکبات و گوجه فرنگی و توت فرنگی و سبزیجات سبز رنگ یافت می شود
 • مصرف زینک: در نهایت اینکه زینک در آجیل ها و غلات و انواع زیادی از گوشت ها یافت می شود که به کمک برای بازسازی سلول های جدید و سوخت رسانی به بدن کمک می کند.
 • ویتامین هایی که به کاهش کبودی کمک می کنند مثل آرنیکا و بروملین که به کاهش تورم و کاهش کبودی در اطراف نواحی برش کمک می کنند
نقاهت ابدومینوپلاستی

آشنایی با جراحی زیبایی شکم

جراحی ابدومینوپلاستی یا عمل زیبایی شکم می تواند تغییرات شکمی ناشی از اضافه وزن و یا بارداری را برطرف کند. شکم منطقه قابل توجهی است که کانتورینگ آن تاثیر چشمگیری بر زیبایی بدن دارد. این جراحی به طور کلاسیک برای اولین بار از طریق یک برش عرضی برای اصلاح بدشکلی شکم انجام می شد و در ابتدا اهمیت چندانی به جای زخم و جزئیات زیبایی داده نمی شد.
ولی امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه لیپوساکشن و تکنیک های جراحی و انواع برش ها رخ داده است و همچنین افزایش دانش و مهارت پزشکان برای کنترل عفونت و کاهش عوارض و کاهش خطرات بیهوشی، باعث شده زیبایی نتیجه نهایی جراحی افزایش یابد.

اهداف و مزایای زیبایی در جراحی ابدومینوپلاستی شکم

• پوست جلوی شکم سفت و محکم شود و ترجیحاً بدون کشیدگی و زخم های قابل مشاهده باشد
• ایجاد تناسب عضلانی خوب و شکم صاف
• ایجاد ظاهر سیکس پک برای شکم
• ناف بدون برآمدگی و صاف باشد
• ایجاد شکم با ظاهری جوان
• پرداختن به زیبایی تمام قسمتهای شکم که نتیجه طبیعی تری دارد
• فلاپ قوی پوست، حداقل خطر تغییرات ایسکمیک در فلاپ
• اصلاح خطوط شکم در ناحیه مفصل ران
• اصلاح شلی فوقانی ناحیه پوست شکم

03:46
truncate dir-rtl

فیلم واقعی جراحی اصلاح افتادگی شدید پوست

تاثیر عمل های زیبایی شکم بر سلامت فرد

در ادامه قصد داریم به کی از پرتکرار ترین سوالات که در رابطه با جراحی های سینه و شکم وجود دارد پاسخ دهیم. اینکه آیا تمامی عمل هایی که بر روی شکم و سینه انجام می گیرند تنها اهداف زیبایی دارند یا در سلامت افراد نیز م توانند تاثیر بذگذارند.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم برخی از عمل ها وجود دارند که به خودی خود با زیباتر کردن فرد و اعمال تغییرات بر روی بدن آن ها باعث بالاتر رفتن اعتماد به نفس و افزایش سلامت روح او می شود.

در بعضی از عمل های جراحی مثل ماموپلاستی سینه های حجیم، مثل اصلاح افتادگی سینه های حجیم که باعث بروز برخی از مشکلات مانند بهم ریختن الگونومی بدن و فشار زیاد بر روی گردن، ستون فقرات و دست ها می شود. ابدومینوپلاستی (عملی که خانم ها خصوصا افرادی که که زایمان های متعدد داشتند یا بخاطر تغییرات وزنی یک فلت آویزان و بزرگ بر روی شمکشان ایجاد شده است که این فلت علاوه بر اینکه بهداشت ناحیه پایین شکمی را کاملا مختل می کند، بر روی ستون فقرات کمری فشار ایجاد می کند و گودی کمر را به ارمغان می آورد صورت می گیرد.) باید بگوییم که عمل های شکم و سینه:

 • در کنار کاربرد های زیبایی شناسی قطعا در بالا بردن سلامت افراد، بالا بردن کیفیت زندگی، بالا بردن اعتماد به نفس و امید به زندگی و در نهایت کارکرد های اجتماعی، جنسی، خانوادگی  نقش پر رنگی دارد و صرفا نباید با آن ها به عنوان یک وسیله زیبایی مانند کرم های آرایشی که بر روی پوست اعمال می شود، برخورد کرد.

طبیعتا تمام ملزوماتی که لازم است تا افراد کاندید این جراحی ها قرار بگیرند مانند هر عمل جراحی دیگری بر روی هر عضوی از بدن صورت می گیرد، باید به دقت لحاظ شود و افرادی که کاندید مناسب برای این عمل ها هستند باید مشخص شود.

شرایط عمل نیز باید بسیار دقیق و ایده آل باشد و اتاق عمل های مجهز و تیم های بسیار مجربی برای انجام اینکار ها باید آماده شود که نهایتا این امیدواری را داشته باشیم که ما علاوه بر اینکه به رضایتمندی فرد از ظاهر خودش کمک کردیم از لحاظ فیزیکی نیز کمک قابل توجه ای به این بیماران شده است.

انتخاب بیماران برای جراحی ابدومینوپلاستی شکم

شلی عضلات شکم و پوست مواردی هستند که این عمل جراحی به آنها می پردازد و اصلاح می کند. بدشکلی های دیگر مانند لیپودیستروفی یا تجمع غیرطبیعی چربی در شکم را نیز می توان با این روش رفع کرد. همه افرادی که تمایل به اصلاح بدفرمی شکم را دارند و خطرات احتمالی ناشی از جراحی را می پذیرند کاندیدای مناسبی برای عمل هستند. همچنین زنانی که بعد از بارداری دچار شلی قابل توجهی در پوست و دیواره شکم شده اند نیز اندیکاسیون مناسبی برای جراحی هستند.

افرادی که بعد از کاهش وزن شدید پوست شکم آنها شل و آویزان است نیز می توانند جراحی ابدومینوپلاستی شکم را در نظر بگیرند.


لیپوماتیک یا لیپوساکشن یا جراحی ابدومینوپلاستی؟

این یکی از سوالات شایع میان بانوان و آقایان است، انتخاب نوع جراحی برای اصلاح بد شکلی در ناحیه شکم دقیقا بر اساس فاکتورهایی کاملا علمی و حساب شده صورت می گیرد و عواملی مثل میزان شلی و افتادگی پوست، حجم بافتی که باید برداشته شود، شلی عضلات که معمولا در بانوانی که بارداری قبلی داشتند (خصوصا  بانوانی که چندین بارداری داشته اند) با یک شلی قابل توجهی از عضلات شکمی مواجه هستیم، برای ما تعیین می کند که آیا فقط یک لیپوساکشن، لیپوماتیک یا هر کار دیگری که برداشت چربی به حساب می اید کافی است یا خیر پوست اضافه نیز باید برداشته شود، عضلات نیز ترمیم شوند و کارهای بسیار تکمیلی تری انجام شود که ما بتوانیم شکل و فرم مناسب را داشته باشیم.

بنابراین به صورت یک آیتم نمیتوان برای همه ی افراد تجویز کرد و بر اساس نظر یک جراح مجرب است که می توان این موضوع را تعیین کرد.

فیلم عمل ابدومینوپلاستی شکم

اندیکاسیون های جراحی ابدومینوپلاستی شکم

سن، دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، اسکارهای فوقانی شکم و اضافه وزن همه موارد منع مصرف نسبی برای انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی شکم هستند. افرادی که سابقه DVT یا ترومبوز عمقی ورید داشته اند، افراد مبتلا به دیاتز خونریزی و چاقی مرضی منع مصرف مطلق برای انجام این عمل تلقی می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی بهتر است بعد از تکمیل خانواده انجام شود و انتظار بارداری دیگری در آینده وجود نداشته باشد. هر چند که بارداری بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر است، اما توصیه نمی شود زیرا تلاش شما برای داشتن شکم با ظاهری ایده آل را از بین می برد.

سیگار کشیدن یک نگرانی برای انجام این جراحی است. جدا از اثرات ریوی که دارد، بر گردش گردش خون نیز تاثیر می گذارد و در نتیجه بر بهبودی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی شکم تأثیر می گذارد. قطع مصرف سیگار حداقل 2 هفته قبل از عمل به عنوان یک الزام اجباری برای جراحی در نظر گرفته می شود. این کار نه تنها برای بهبود عملکرد ریوی بلکه برای سنجش میل و تعهد بیمار برای بهبودی بعد از عمل است.

آیا بهتر است قبل از انجام ابدومینوپلاستی، عمل های لاغری انجام شود؟

یکی از سوالاتی که درباره ابدومینوپلاستی مطرح می شود این است که: آیا کسانی که دارای اضافه ورن و چاقی شدید هستند یا شکم های بزرگی دارند، اول عمل های لاغری (Bariatric surgery ) را انجام دهند، بعد به سراغ ابدومینوپلاستی بروند یا خیر می توانند همان اول جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند.

به گفته دکتر مهدی آریانا فوق تخصص جراحی پستان پاسخ این سوال کاملا به شرایط و وضعیت بیمار بستگی دارد. بیماری باید تحت ابدومینوپلاستی قرار بگیرد که وزن نسبتا ایده الی داشته باشد.
به این معنی که BMI مریض که فاکتور مهمی در نشان دادن اضافه وزن بیمار است و در واقع  با اندازه گیری وزن و قد مشخص میشود، ترجیحا باید در وضعیت نرمالی باشد که اقدام به جراحی ابدومینوپلاستی صورت بگیرد.

نکته ای که وجود دارد این است که: به خاطر مشکلات و عوارضی که عمل های لاغری مانند اسلیو دارند قطعا اولین راه پیشنهادی نیست و بیمار باید وزن اضافه خود را با تلاش و رژیم و ورزش تا حد ممکن کاهش دهد.

به خصوص مریض هایی که چاقی آنها فقط در ناحیه شکم است، شکم هایی با فلپ های بزرگ دارند، BMI آن ها زیاد نیست و اضافه وزنشان مختصر است. در این شرایط پیشنهاد می شود که این افراد با استفاده از رژیم و ورزش تحت نظر متخصص تغذیه تا حد امکان وزن خود را کاهش دهند.
در طول ابدومینوپلاستی فلپ های اضافه شکم برداشته می شود و اگر اضافه وزن کمی نیز داشته باشند بعد از عمل برطرف خواهد شد. اینکار باعث می شود از عمل های بی رویه برای افرادی که به آن نیاز ندارند، همچنین برای عمل های لاغری مناسب نیستند، جلوگیری شود.
.

روش انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی شکم

جراحی ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش پوست و چربی اضافی اطراف شکم و تقویت عضلات دیواره شکم است. هدف از این روش ایجاد شکمی دلپذیر از نظر زیبایی است و می تواند از روشهای مستقیم برش و همچنین لیپوساکشن استفاده کند.

لیپوساکشن ممکن است به دو روش تامسنت (tumescent) و اولتراسوند انجام شود. تامسنت روشی است کشه با استفاده از میکروکانول تحت بیهوشی موضعی انجام می شود و گزینه ای ایمن و موثر قلمداد می شود.
اما با لیپوساکشن اولتراسونیک (UATL) میزان چربی که می توان خارج کرد بیشتر است سایر روش ها است و همچنین خونریزی و درد و آسیب عصبی کمتری را به دنبال دارد.

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

توصیه می شود بیمار 12 تا 18 ساعت بعد از عمل تحت نظر باشد. در این دوره مدیریت درد بسیار مهم است. می توان در 24 ساعت اول بعد از عمل زهکشی ها را خارج کرد. بخیه ها 5-6 روز بعد از عمل جراحی برداشته می شوند. استفاده از لباس های فشرده سازی به مدت 6 هفته برای رفع تورم و پشتیبانی از عضلات شکم توصیه می شوند.

بیمار نیاز دارد که برای چندین روز اول بعد از جراحی هنگام خوابیدن بالا تنه خود را کمی بالا تر از پایین تنه نگاه دارد.

زانوها هم باید تا حدودی خم شده باشند و در زاویه مناسبی باشند تا به کاهش تورم کمک شود. استفاده از بالشت در زیر زانوها می تواند به کاهش فشار به شکم کمک کند. پزشک در این مورد به شما راهنمایی های لازم را می کند.
بعد از جراحی لازم است که فعالیت مناسبی داشته باشید. حتی راه رفتن و پیاده روی می تواند مفید باشد. به این ترتیب جریان خون باعث می شود که به روند ترمیم کمک شود و احتمال ایجاد لخته خونی در پاها را کاهش دهد.
جراح در مورد موقعیت های مناسب برای استراحت کردن و خوابیدن بیمار را راهنمایی می کند. تا جای ممکن استراحت کنید و هر زمان که احساس خستگی کردید ، حتی هفته ها و ماه ها بعد از جراحی بهتر است که به خود استراحت دهید.
برای رانندگی کردن بعد از جراحی هم لازم است که مراقبت های خاصی شود. تا چند هفته بعد از جراحی فرد قادر به رانندگی نیست. از انجام فعالیت های شدید فیزیکی تا چهار الی شش هفته خودداری شود .

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی شکم

عوارض را می توان تحت مواردی که مربوط به بیهوشی و موارد مربوط به جراحی هستند، دسته بندی کرد.

عوارض مربوط به بیهوشی

بیهوشی عمومی گزینه رایج برای این جراحی است در حالی که بیهوشی موضعی هم ممکن است در بعضی موارد ترجیح داده شود. بدیهی است که عوارض بیهوشی به نوع بیهوشی استفاده شده مربوط می شود و مشورت در مورد خطرات آن باید توسط متخصص بیهوشی انجام شود. برای افراد سالم معمولا نگرانی در مورد عوارض بیهوشی وجود ندارد.

عوارض جراحی

با برنامه ریزی مناسب و اجرای دقیق رویه برنامه ریزی شده، می توان از بسیاری از عوارض عمل پیشگیری کرد. با این حال ممکن است با وجود بهترین اقدامات و بیشترین تلاش ها، عوارضی نیز رخ دهد. با شناسایی زودهنگام و اقدامات به موقع برای رفع مشکلات می توان عوارض آن را کنترل کرد. برای بیمار ضروری است که پیگیری دقیق بعد از عمل را انجام دهد.

قیمت جراحی ابدومینوپلاستی

در مشخص کردن هزینه جراحی ابدومینوپلاستی فاکتورهای مختلفی دخیل هستند. می توانید با مراجعه به جراح و پزشک متخصص این زمینه از شرایط و هزینه های جراحی زیبایی شکم مطلع شوید.

کلام آخر

این مقاله در خصوص یکی از عمل های رایج بین افرادی که تمایل به جراحی زیبایی شکم دارند نوشته شده است و هدف از نگارش مقاله ابدومینوپلاستی آشنایی بیشتر کاربران و متاقضیان این عمل مطرح شده در صورتی که سوالی در خصوص عمل های مختلف از جمله عمل ابدومینوپلاستی دارید می توانید در ادامه این مطلب سوالات خود را در رابطه با ابدومینوپلاستی در قسمت کامنت های همین مقاله مطرح کنید تا در نزدیک ترین زمان ممکن توسط دکتر مهدی آریانا به آن ها پاسخ داده شود.

4 پاسخ
 1. سلام. آیا ممکنه عمل ابدومینوپلاستی و کوچک کردن و لیفت سینه هم زمان انجام بشه؟ و در صورت امکان دوران نقاهت چقدر طول میکشه و بیمار بعد از‌ چه مدت میتونه سفر با هواپیما داشته باشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط جسمانی بیمار متفاوته دوست عزیز… ولی اگر سوال شما اینه که میشه همزمان عمل لیفت سینه رو با ابدومینوپلاستی انجام داد یا خیر ؟
   بله میشه انجام داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط