logo
Search
Close this search box.
کاهش سایز سینه

بهترین روش لاغری و کاهش سایز سینه

بهترین-روش-کاهش-سایز-سینه

اندازه سینه‌ها یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها است. برخی تصور می‌کنند داشتن سینه‌های بزرگ مزیت و زیبایی محسوب می‌شود. در صورتی که گاهاً سینه های بیش از حد بزرگ می‌تواند برای شما مشکلات جدی و حتی آسیب هایی برای گردن و کمر به دنبال داشته باشد. دلایل مختلفی می تواند سبب افزایش بیش از اندازه سایز سینه ها شود. بزرگ بودن سینه ها در برخی از زنان سبب بروز یک سری از مشکلات می شود که در ادامه مقاله به توضیح این مشکللات میپردازیم. در صورتی که به علت سایز سینه خوددچار مشکلات روحی و روانی شده اید و یا اعتماد به نفس خود را از دست داده اید و به دنبال بهترین روش کاهش سایز سینه و یا کوچک کردن سینه های خود هستید در این مقاله همراه ما باشید.

علت بزرگ شدن سایز سینه در خانم‌ها

رشد پستان در طول زندگی زن و بیشتر در سنین بلوغ رخ می‌دهد. ممکن است برخی از خانم‌ها سینه‌های بزرگ‌ را ایده‌آل بدانند؛ اما ممکن است سینه‌های بزرگ برای برخی از زنان با ناراحتی‌ و درد (ناحیه گردن و کمر) همراه باشد.

سینه‌ها از بافت های چربی و ماهیچه‌ و غدد هورمونی و شیری تشکیل شده‌ است. بافت نرم داخل پستان را بافت چربی تشکیل داده‌است. تغییرات هورمونی در بدن‌ عامل اصلی افزایش سایز سینه است. افزایش سایز سینه به مرور اتفاق می‌افتد اما روش های مانند پروتز سینه نیز باعث افزایش سایز سینه می شود. عوامل دیگر نیز در افزایش سایز سینه مؤثر است.

  • چاقی و افزایش وزن
  • بارداری و شیردهی
  • ژنتیک
  • مصرف برخی داروهای هورمونی

مشکلات ناشی از سینه های بزرگ

سینه های بزرگ همیشه زیبا نیست بلکه در برخی مواقع و در صورتی که متناسب با آناتومی فرد نباشد می تواند باعث ایجاد دردهای مزمن گردن، سردردها، درد های شانه ای، زخم های بین و زیر سینه، درد مزمن در قسمت دست ها و آسیب به شبکه بازویی که سبب تیر کشیدن انگشتان دست می بشود از علائم پستان های حجیم و بزرگ می باشد.

بهترین روش کاهش سایز سینه

دکتر مهدی آریانا فوق تخصص جراحی پستان می فرمایند:
تنها روش مناسب، دقیق و علمی برای کاهش این علائم و ایجاد پستان های خوش فرم جراحی هایی با تکنیک مناسب است که توسط جراحان مجرب حوزه پستان و پلاستیک انجام می شود و مشکلات ناشی از سینه های حجیم و بزرگ را برطرف می کند که یکی از این روش ها می توانند ماموپلاستی کاهشی باشد.
برای کسب اطلاعات در رابطه با ماموپلاستی کاهشی می توانید مقاله آن را مطالعه کنید.

ماموپلاستی کاهشی چگونه باعث کاهش سایز سینه می شود ؟

ماموپلاستی کاهشی می تواند باعث کاهش درد در قسمت بالای کمر، گردن و شانه های شما شود. همچنین می‌تواند شرکت در فعالیت های ورزشی و بدنی را برای شما آسان تر کند.

نتیجه عمل ماموپلاستی کاهشی دائمی است، اما ممکن است مواردی مانند افزایش سن یا نوسانات وزنی در تغییر شکل آن نقش داشته باشند. بنابراین اگر قصد افزایش وزن و یا بارداری دارید بهتر است این عمل را به بعد از زایمان و دوران شیردهی خود موکول کنید.

آیا لباس زیر یا سوتین ها باعث کاهش سایز سینه می شود؟

شاید انتخاب لباس زیر مناسب باعث کوچک به نظر رسیدن سینه و افتادگی آن در برخی از مواقع شود اما در کاهش سایز سینه تأثیری ندارد. نکته ای باید بدانید این است که انواع سوتین ها، تزریقات، دارو ها و روش های دیگر مانند ورزش کردن در کاهش تغییر سایز سینه و کوچک کردن آن تاثیر آنچنانی ندارد. بنابراین فریب افراد سودجو را نخورید و برای رفع دائمی مشکل خود با بهترین متخصص پستان مشورت نمایید.

کلام آخر

روش‌هایی مانند ورزش کردن و یا استفاده از سوتین های مخصوص تاثیر فوق العاده ای در کاهش حجم سینه شمانخواهند داشت، جراحی می‌تواند تنها گزینه‌ای مناسب و دائمی برای کاهش سایز و حجم سینه باشد. اما قبل از عمل بهتر است برای بررسی تمام دلایل افزایش حجم سینه با یک متخصص و جراح پستان متبحر همچون دکتر مهدی آریانا مشورت کنید. ممکن است با توجه به شرایط شما جراحی برایتان مناسب تبوده وحتی خطرناک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط