دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » تکنیک برترعمل ژنیکوماستی در بدنسازان

0 / 5. 0

۳ دقیقه
ژنیکوماستی در بدنسازان

تکنیک برترعمل ژنیکوماستی در بدنسازان

آنچه می خوانید...
ژنیکوماستی در ورزشکاران حرفه ای

مصرف استروئیدها شایع‌ترین علت بزرگ شدن پستان‌ها در مردان با فیزیک و هیکل خوب‌می‌باشد. جراحی کوچک‌کردن پستان به نتایج خوبی در بدنسازان مبتلا به gynecomastia دست یافته است. جالب است بدانید امروزه ژنیکوماستی یا بزرگی غیر معمول سینه در آقایان معضلی جدی و بسیار شایع می باشد و اکثر ورزشکاران حرفه ای به خصوص بدنسازان را گرفتار خود کرده است.

ژنیکوماستی عارضه ای است در مردان که با بزرگ شدن بافت سینه و افزایش غدد بافتی همراه است، این عارضه گاهی فقط دریکی از پستان ها و گاهی در هر دوپستان به میزان یکسان یا متفاوت مشاهده می شود. از دلایل اصلی ایجاد این مشکل اختلال در سیستم غدد درون ریز می‌باشد. در برخی از موارد گاهی این عارضه در نوجوانی ایجاد و به خودی خود از بین می‌رود و نیازی به درمان خاصی ندارد و اما در اکثر موارد باید به فکر درمان اصولی و بدون بازگشت مانند عمل ژنیکوماستی بود. در این مقاله سعی بر این داریم در رابطه با موضوع ژنیکوماستی در ورزشکاران حرفه ای به ویژه بدنسازان بپردازیم.

دلیل ایجاد ژنیکوماستی در ورزشکاران و بدنسازان چیست؟

دلایل مختلفی از ژنتیک گرفته تا بهم خوردن هورمون ها می توانند باعث ایجاد ژنیکوماستی در ورزشکاران شوند اما بیشتر از همه داروهایی با محتوای استروئیدی می تواند باعث شود که افراد دچار درجات مختلفی از ژنیکوماستی شوند. همانطور که می دانید ظاهر سینه در برخی از ورزش ها مانند بدنسازی و رشته های مختلف آن مانند فیتنس یا پاور لیفتینگ بسیار مهم می باشد. ژنیکوماستی می تواند ظاهر سینه این افراد را غیر طبیعی و بزرگ و یا زنانه کند و باعث شود بسیاری از ورزشکاران از ادامه این راه منصرف شوند.

علائم ژنیکوماستی در ورزشکاران


با توجه به اینکه در این افراد بافتی که ایجاد می شود از بافت غددی بیشتری ایجاد شده می تواند باعث ایجاد درد سینه شدید و ناتوان کننده در آقایان شود. البته این درد همیشگی نیست.
توده های ایجاد شده غیر خوشخیم در سینه بدنسازان زیاده شده و این افراد باید عمل ژنیکوماستی انجام دهند.

آیا ژنیکوماستی در ورزشکاران با دارو برطرف می گردد؟


روش های دارویی نمی تواند ژنیکوماستی در ورزشکاران را برطرف نماید. تجربه 15 ساله دکتر مهدی آریانا فوق تخصص جراحی پستان و از معدود جراحان صاحب سبک جراحی ژنیکوماستی در دنیا نشان می دهد که حتی در بعضی مواقع این داروها می تواند خود سبب ژنیکوماستی در آقایان شوند و یا مشکلات بیشتری را ایجاد نماید. بنابراین برای این افراد جراحی راه حلی ایمن مطمعن و بدون بازگشت می باشد.

مصرف-استروئید-و-ژنیکوماستی


اهمیت انتخاب جراح ژنیکوماستی در ورزشکاران حرفه ای

نکته ی بسیار مهمی که باید به آن توجه شود این است که پیش از عمل در رابطه با ژنیکوماستی و جراحی که این عمل را انجام می دهد بسیار تحقیق کنید زیرا تکنیکی که دکتر مهدی آریانا برای عمل ژنیکوماستی در ورزشکاران حرفه ای به ویژه بدنسازان انجام می دهد کاملا از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردار می باشد و مشکل را به صورت کامل و دقیق برطرف می کند و ساختار نامناسب و سینه زنانه در این افراد را به طور کامل برطرف می کند و چربی که قسمت کمتری از مشکل این افراد را تشکیل می دهد همراه با بافت غددی تخلیه می گردد.
از سایر مزیت هایی که جراح شما در این عمل بسیار به آن توجه می کند، شامل موارد زیر می شود:

  • جلیوگیری از اضافات پوست
  • جلوگیری از افتادگی پوست
  • دفرمیتی
  • بدشکلی
  • جمع شدگی پوست
  • جلیوگیری از ایجاد اسکار نامناسب و ….

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ صفحه اصلی دکتر مهدی آریانا