دکتر مهدی آریانا » پیکرتراشی » پیکرتراشی شکم و پهلو

0 / 5. 0

۶ دقیقه
پیکرتراشی شکم و پهلو

پیکرتراشی شکم و پهلو

آنچه می خوانید...

افزایش سن و سال، بارداری های پی در پی و تغییرات شدید در وزن بدن می تواند منجر به ایجاد تغییرات نامطلوب در ظاهر بدن شود و پوست شکم حالتی افتاده پیدا کند. همچنین تجمع چربی در ناحیه شکم که با رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی رود، می تواند افراد زیادی را ترغیب به انجام پیکرتراشی شکم و پهلو کند.

چربی تجمعی در ناحیه شکم و پوست اضافه و شل که به سبک زندگی سالم هم پاسخگو نیستند، نیاز به انجام جراحی های لیپوساکشن شکم و ابدومینوپلاستی را ایجاب می کنند. به این ترتیب مشکلات ظاهری برطرف می شوند و شکل دلخواهی برای ناحیه میانی بدن ایجاد می شود. البته در کل پیکرتراشی بدن شامل جراحی های پلاستیک در تمامی نواحی بدن مانند ران ها، بازوها، شکم، باسن و … است. اما ما در این مقاله قصد داریم درباره پیکرتراشی شکم و پهلو اطلاعاتی را ارائه دهیم.
در صورتی که از تکنیک های درستی برای انجام پیکرتراشی شکم و پهلو استفاده شود، می توان شاهد بهترین نتایج برای این جراحی بود. ولی سوالی که خیلی مهم است؛ آیا من کاندیدای مناسبی برای جراحی پیکرتراشی شکم هستم ؟

بهترین کاندیدا برای پیکرتراشی شکم و پهلو

بیمارانی که قصد دارند برای پیکرتراشی شکم و پهلو جراحی لیپوساکشن شکم انجام دهند، تا به شکل دلخواه بدن برسند، لازم است که از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و خاصیت کشسانی پوستی خوبی داشته باشند. همچنین سفتی شکم و بافت های زیرین اهمیت بالایی دارد. توقعات واقع بینانه از این جراحی ها مورد بسیار ضروری است و در برخی موارد پزشکان نیاز به تجهیزات خاصی برای انجام جراحی دارند. بنابراین این جراحی می تواند به شیوه های مختلفی انجام گیرد.

نکته دیگری که باید خاطر نشان کنیم این است که برخی افراد به دلیل بزرگی شکم، تجربه کمر درد های شدیدی را می کنند. بنابراین در همه موارد به دلایل زیبایی برای این جراحی اقدام نمی شود و می تواند هدف درمانی باشد. تجمع چربی ها در ناحیه شکمی، از لحاظ وزنی، وزن زیادی را به کمر وارد می کند و در اغلب موارد، افرادی که شکم بزرگی دارند، از کمردرد شکایت می کنند. به بیان دیگر یکی از مزایای پیکرتراشی شکم، از بین بردن فشار وارده به کمر است.

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک

برای انجام جراحی شکم نیاز است که از جراحی های مختلفی کمک گرفته شود. در مواردی که ماهیچه های زیرین شکم شل شده اند و در اثر بارداری و یا اضافه وزن زیاد، دچار کشیدگی شده اند، نیاز است که از جراحی ابدومینوپلاستی یا همان تامی تاک کمک گرفته شود. همچنین پوست اضافه ناحیه شکمی لازم است که با جراحی ابدومینوپلاستی برداشته شود. شلی و افتاگی بیش از حد شکم بعد از کاهش وزن شدید، بارداری و فرایند طبیعی بالا رفتن سن و سال، از مواردی طبیعی است، ولی نمی توان تنها با لیپوساکشن به اصلاح ناحیه پرداخت.

جراحی ابدومینوپلاستی نوعی جراحی ترکیبی است که به برداشتن پوست و چربی های اضافی ناحیه شکم می پردازد و در عین حال به سفت کردن ماهیچه های شکمی کمک می کند. به این ترتیب ظاهری لاغر تر و متناسب تر برای شکم فراهم می شود. بر خلاف جراحی لیپوساکشن، تامی تاک پوست های اضافی را هم بر می دارد و تنها به حذف چربی ها منجر نمی شود.

با ایجاد برشی افقی در زیر شکم و بالای ناحیه شرمگاه، پوست های اضافی بریده می شود و به ترمیم و سفت کردن ماهیچه های زیرین اقدام می گردد. پوست ناحیه کشیده می شود و به صورت صاف بر روی شکم کشیده می شود. به این ترتیب ظاهری صاف تر و جذاب تر برای شکم مهیا می شود. اسکاری کوچک در زیر شکم ایجاد می شود که به راحتی در زیر شرت یا مایو پنهان می شود. بیماران در اغلب موارد از نتیجه جراحی خود راضی هستند.

در برخی موارد می توان با جراحی مینی تامی تاک، به انجام جراحی پرداخت. به این ترتیب اسکار کمتری ایجاد می شود. این نوع تکنیک برای بیمارانی که تنها چربی و افتادگی در زیر شکم قرار دارد، استفاده می شود.

لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن شکم با استفاده از دستگاه مخصوص لیپوساکشن انجام می گیرد. تکنیک ها و دستگاه های مختلفی برای انجام لیپوساکشن وجود دارد. این جراحی به خوبی چربی های اضافی ناحیه شکم را تخلیه می کند. در مواردی که عضلات زیرین شکمی قوی باشند و پوست سفت باشد و تنها نیاز به برداشتن چربی های شکمی باشد، از جراحی لیپوساکشن کمک گرفته می شود.

اسکاری های واضحی ناشی از لیپوساکشن ایجاد نمی شود زیرا این جراحی با ایجاد سوراخ هایی در محل هایی هدف مند انجام می گیرد. در کل برای انجام این جراحی هم همانند جراحی ابدومینوپلاستی، نیاز به بیهوشی است.

جراحی لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی در اغلب موارد به صورت همزمان انجام می گیرد. به بیان دیگر در مواردی که نیاز به انجام جراحی ابدومینوپلاستی است، چربی های ناحیه شکمی با لیپوساکشن تخلیه می شوند.

پیکرتراشی شکم و پهلو
پیکرتراشی شکم و پهلو

پیکرتراشی پهلو

در مواردی که چربی های شکمی برداشته می شود، نیاز است که چربی های ناحیه پهلو ها هم تخلیه شود تا ظاهری متناسب برای قسمت میانی بدن ایجاد گردد. معمولاً چربی های پهلو به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهد و نیاز است که از جراحی لیپوساکشن برای خارج کردن چربی های ناحیه کمک گرفته شود.

پیکر تراشی برای چه افرادی مناسب است؟

  • افراد بالای 18 سال که از سلامت جسمی خوبی برخوردارند
  • افرادی که شاخص توده بدنی آنها کمتر از 30 است
  • کسانی که تمایل دارند اندام خود را تغییر دهند و یا می‌خواهند اندام لاغرتری داشته باشند
  • مردانی که به جراحی ژنیکوماستی نیاز دارند

اقدامات لازم قبل از انجام  پیکر تراشی شکم و پهلو

  • لازم است دست‌کم دو هفته قبل از انجام پیکراتراشی مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنید و آب بیشتری بنوشید.
  • همچنین سوابق پزشکی خود را در اختیار جراحتان قرار داده و در صورت داشتن هرگونه حساسیت دارویی پزشک خود را از آن مطلع کنید.
  • مصرف نمک را قبل و بعد از انجام پیکر تراشی تا حد امکان کاهش دهید.
  • برای پیشگیری از بروز عوارض جانبی بیشتر، از دوهفته قبل از انجام عمل، مصرف هرگونه دارو یا مکمل گیاهی و ویتامین را قطع کنید.
  • استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند ایپوپروفن و آسپرین نیز می‌تواند موجب خونریزی شود در نتیجه لازم است که مصرف اینگونه داروها را نیز از 2 هفته قبل از عمل متوقف کنید.
  • به دلیل تاثیرات داروهای بی‌حسی و بیهوشی، در طی 24 ساعت اولیه پس از عمل لازم است فردی شما را همراهی کند تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
پیکر تراشی شکم و پهلو

قیمت پیکر تراشی شکم و پهلو

هزینه این جراحی بستگی به این دارد که نیاز به انجام لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی به طور همزمان می باشد یا خیر. در صورتی که هر دو جراحی لازم باشد که انجام گیرند، می تواند باعث بالا رفتن هزینه ها شود. جراحی زیبایی شکم در کل جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود و هزینه های آن معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

نتیجه گیری

جراحی لیپوساکشن شکم و ابدومینوپلاستی جزو جراحی های پیکرتراشی شکم و پهلو هستند که در صورتی که توسط جراح با تجربه ای انجام گیرند، می تواند نتایج فوق العاده ای در پی داشته باشد.

منبع : https://www.memphisplasticsurgery.com/liposuction-and-body-contouring/

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.