0 / 5. 0

۳ دقیقه
لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن شکم

آنچه می خوانید...

لیپوساکشن شکم

لیپوشاکسن شکم یک روش جراحی است که که با برداشتن چربی از ناحیه شکم، ظاهری بهتر و متناسب تر برای این ناحیه به وجود می آورد. گاهی اوقات این روش جراحی به همراه جراحی ابدومینوپلاستی انجام می گیرد. در ادامه این مقاله قصد داریم به جوانب مهم لیپوساکشن شکم اشاره ای داشته باشیم.

روش لیپوساشکن شکم

لیپوساشکن یک روش جراحی زیبایی است که برای برداشتن چربی های ناخواسته بدن انجام می گیرد. در صورتی که چربی های بدن با ورزش و رژیم غذایی از بین نروند، معمولاً از روش های جراحی برای خارج کردن چربی ها استفاده می شود. در این روش چربی های نواحی مختلف بدن مانند ران ها، بازوها، باسن و شکم ساکشن می شوند.

هدف از تغییر شکل بدن در اکثر موارد زیبایی است ولی در برخی موارد چربی های اضافه در شکم می تواند منجر به کمردرد شود و در این شرایط لیپوساکشن به منظور درمانی هم انجام می گیرد.

لیپوساشکن در افرادی که در کل وزن مناسبی دارند و تنها چربی موضعی دارند انجام می گیرد. کیفیت پوست این افراد باید مناسب و سفت باشد تا بهترین نتیجه مشاهده گردد.

لیپوساکشن شکم
لیپوساکشن شکم

شیوه انجام لیپوشاکشن شکم

لیپوساکشن معمولاً تحت بیهوشی کلی انجام می گیرد. گرجه در برخی موارد می توان جراحی لیپوساکشن نواحی پایین بدن را با بی حسی اپیدورال انجام داد. پزشک جراح علامت هایی بر روی بدن می کشد تا نواحی از شکم که نیاز به برداشتن چربی دارند، مشخص شود. پس از آن موارد زیر انجام می گیرد:

– تزریق محلول حاوی داروی بیهوشی و داروهایی برای کاهش خونریزی و کبودی و تورم
– شکستن سلول های چربی با استفاده از لرزش یا ویبره دستگاه لیزر پالسی یا دستگاه واتر جت فشاری
– ایجاد برش های کوچک و وارد کردن لوله ساکشن که به دستگاه وکیوم متصل است. برش های زیادی انجام می گیرد تا جراحی کامل شود.
– لوله ساکشن جابه جا می شود تا چربی ها شل شده و به بیرون کشیده شوند.
– تخلیه هرگونه مایع و خون اضافی
– بخیه زدن نواحی باز شده و استفاده از پانسمان و بانداژ های مناسب

این روش جراحی بین یک تا سه ساعت زمان می برد. اکثر بیماران نیاز دارند که شب اول در بیمارستان بستری شوند.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا جراح سینه با دارا بودن کادری مجرب و مجهزترین دستگاه های روز دنیا، آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: 22352092 الی 4
مشاوره با دکتر : 09369095303

صفحه اینستاگرام

مراقبت های بعد از لیپوشاکسن شکم

بعد از جراحی از کرست یا گن های فشاری مخصوصی استفاده می شود. به این ترتیب تورم و کبودی سریع تر کاهش می یابد. از این گن های فشاری باید برای هفته ها بعد از جراحی استفاده گردد. همچنین بعد از جراحی برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می گردد تا احتمال بروز عفونت وجود نداشته باشد. اکثر بیماران برای چند روز اول بعد از جراحی از مسکن های خفیفی برای کاهش درد و تورم استفاده می کنند.

بخیه هایی که در این جراحی زده می شود معمولاً از نوع جذب شونده هستند و نیازی به کشیدن بخیه ها نیست. گرچه در برخی موارد بخیه های رویی نیاز به کشیده شدن دارند.

منبع : https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/liposuction/

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *