دکتر مهدی آریانا » جراحی زیبایی شکم » رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

0 / 5. 0

۴ دقیقه
رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از ابدومینوپلاستی اکثر بیماران تمایل دارند که بدن جدید خود را ببینند. ولی قبل از اینکه برای شکل جدید بدن و شکم صاف خود خوشحال باشید بهتر است بدانید که باید در دوران نقاهت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی چه اقداماتی انجام دهید و نیاز است که چه رژیم غذایی را دنبال کنید. رژیم غذایی درست و مناسب کمک می کند تا دوران نقاهت به درستی و در کوتاه ترین زمان ممکن طی شود. برخی از مواد غذایی کمک می کنند که دوران نقاهت سریع تر طی شود و برخی از مواد غذایی ضرر هایی دارند که باید از آن ها اجتناب شود.

از سوی دیگر بعد از جراحی ابدومینوپلاستی نیاز است که مراقبت های خاصی انجام گیرد و رژیم غذایی متعادلی در پیش گرفته شود تا فرد دوباره اضافه وزن پیدا نکند و چربی در ناحیه شکم تجمع پیدا نکند. بنابراین بحث رژیم غذایی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی اهمیت بسیار بالایی دارد.

اگر پوست اضافه در ناحیه شکم وجود داشته باشد و این پوست اضافه ناشی از کاهش وزن شدید یا بارداری باشد، بنابراین فرد کاندیدای مناسبی برای جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی است. ولی در صورتی که چربی های زیادی در این ناحیه وجود داشته باشد نیاز است که لیپوساکشن هم انجام گیرد تا چربی ها تخلیه شوند. جراحی ابدومینوپلاستی به تنگ کردن ماهیچه های ناحیه شکم کمک می کند و ظاهری متناسب تر و سفت تر برای شکم به وجود می آورد.

در حالی که جراحی لیپوساکشن به خارج کردن چربی های اضافه در ناحیه شکم می پردازد و چربی هایی که با رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نرفته اند با این روش جراحی تخلیه می شوند. به این ترتیب ظاهری بهتر برای شکم فراهم می شود. در بسیاری از موارد این دو جراحی همزمان با هم انجام می گیرند.

رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

غذاهایی مفید برای ترمیم بعد از تامی تاک

بیمارانی که جراحی تامی تاک انجام می دهند و در دوران نقاهت به سر می برند مقداری درد تجربه می کنند که طبیعی است. درد، تورم و کبودی از موارد شایع است که بیماران گزارش می دهند. بنابرایان پیشنهاد می شود که دو هفته بعد از جراحی در منزل استراحت کنند و از انجام فعالیت های شدید فیزیکی تا 6 هفته خودداری کنند. رعایت این مراقبت ها اهمیت زیادی دارد و به ترمیم سریع تر کمک می کند.

ولی در کنار استراحت کردن فرد می تواند با مصرف برخی مواد غذایی پروسه ترمیم زخم ها را تسریع بخشد. در ادامه به برخی از راهکارها و مواد غذایی مفید اشاره می کنیم:

– مصرف آب – دهیدراته شدن بدن یک مشکل جدی است که بعد از تامی تاک بروز می کند. بسیاری از بیماران از ضعف بعد از جراحی رنج می برند و نمی توانند آب کافی مصرف کنند. بنابراین بدن آن ها دهیدراته می شود که نیاز است مراقبت های ویژه ای صورت گیرد.

– مصرف پروتئین – گوشت، حبوبات، تخم مرغ، محصولات لبنی و ماست از غذاهای سرشار از پروتئین هستند که باید در دوران نقاهت مصرف شوند تا پروسه ترمیم و درمان به خوبی طی شود.

– ویتامین ها برای مبارزه با عفونت ها – سعی شود تا جای ممکن از ویتامین های A و C مصرف شود. به این ترتیب با هرگونه عفونتی مبارزه می شود. ویتامین A در تخم مرغ، محصولات لبنی و روغن جگر ماهی کاد یافت می شود. ویتامین سی هم در میوه ها و مرکبات و گوجه فرنگی و توت فرنگی و سبزیجات سبز رنگ یافت می شود.

– ویتامین هایی که به کاهش کبودی کمک می کنند مثل آرنیکا و بروملین که به کاهش تورم و کاهش کبودی در اطراف نواحی برش کمک می کنند.

– مصرف زینک – در نهایت اینکه زینک در آجیل ها و غلات و انواع زیادی از گوشت ها یافت می شود که به کمک برای بازسازی سلول های جدید و سوخت رسانی به بدن کمک می کند.

دکتر مهدی آریانا دارای بورد تخصصی جراحی – فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی- بازسازی) می باشند. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: 22352092 الی 4
مشاوره با دکتر : 09369095303

صفحه اینستاگرام

پرهیز از برخی مواد غذایی بعد از ابدومینوپلاستی

برخی مواد غذایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، نباید در دوران نقاهت بعد از ابدومینوپلاستی مصرف شوند. زیرا در روند ترمیم اختلال ایجاد می کنند:

– نمک – باعث ذخیره آب در بدن می شود.
– سودا – نوشیدنی های کربون دار که باعث نفخ و گاز در بدن می شوند.
– الکل – نوشیدنی های الکلی که باعث رقیق شدن خون و کند شدن روند ترمیم می شوند. همچنین می تواند با داروهای مسکن اختلال ایجاد کند.

منبع : https://drreneecomizio.com/safe-foods-to-eat-after-a-tummy-tuck

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *