دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » ایا بارداری و شیردهی پس از جراحی های زیبایی سینه امکان پذیر است؟

0 / 5. 0

۳ دقیقه
جراحی زیبایی سینه در شیردهی

ایا بارداری و شیردهی پس از جراحی های زیبایی سینه امکان پذیر است؟

آنچه می خوانید...

آیا دوست دارید جراحی لیفت سینه انجام دهید اما نگران هستید که این روش توانایی طبیعی شما را در شیردهی به فرزندتان را تغییر دهد؟ به طور کلی لیفت سینه به خودی خود در صورتی که اصولی و توسط یک جراح متخصص انجام شود تأثیری بر روی توانایی شیردهی مادر به نوزادش ندارد. اگرچه بسته به نوع لیفت سینه ای که انتخاب می کنید، ممکن است این شرایط تغییر کند. اکثر بیمارانی که جراحی لیفت سینه انجام می دهند می توانند بدون هیچ مشکلی شیردهی به نوزاد خود را انجام دهند، مگر اینکه فرد به دلیل دیگری و از پیش از عمل لیفت سینه توانایی شیردهی نداشته باشد.

آیا جراحی زیبایی سینه برای افراد باردار و یا شیرده مناسب است؟

با اجرای تکنیک های دقیق و مناسب جراحی در فردی که اناتومی مناسبی در پستان ها دارد اولا هیچ تفاوتی در توانایی بارداری با قبل از بارداری ندارد و بجز دررموارد معدود توانایی شیردهی البته با توجه به شرایط فیزیولوژیک و گذشت سن و ساختار سینه ها با قبل از جراحی تفاوتی نخواهد داشت. البته طبیعی است که بخصوص در افرادی که متقاضی جراحی هایی مانند لیفت سینه که صرفا هدف اصلاح مختصر افتادگی های پستان است و قصد بارداری در اینده نزدیک را دارند توصیه شود جراحی را به بعد از بارداری موکول نمایند.

شیردهی و جراحی زیبایی سینه

آیا جراحی زیبایی سینه عوارض خاصی در دوران شیردهی دارد؟

در بعضی موارد مانند پستان های بسیار حجیم بخصوص اگر بیمار با عوارض ناشی از انها مواجه باشد خود بارداری و افزایش حجم پستان ها این عوارض را تشدید خواهد کرد و گاهی موجب اسیب های جبران ناپذیر بر مادر خواهد بود و در صورت درخواست بیمار، انجام ابن جراحی های کاهش حجم پیش از اتمام دوره فرزند اوری در این بانوان‌منطقی خواهد بود. انجام هیچ جراحی زیبایی در طول دوران بارداری و همچنین شیر دهی مجاز نیست و باید قبل و یا پس از گذشت زمان مناسبی پس از بارداری و شیر دهی انجام شود.

عوارض جراحی زیبایی سینه در شیردهی

بیشتر بخوانید: سوتین پس از جراحی سینه

بهبودی جراحی سینه چقدر زمان خواهد برد؟

گاهی اوقات، بهبود نوک سینه بعد از جراحی لیفت سینه ممکن است تا پنج سال طول بکشد، بنابراین گاهی توصیه می شود که مادر شدن را تا زمان اطمینان از بهبود کامل غدد پستانی خود به تعویق بیندازید. توصیه می شود با جراح خود در مورد میل خود به تغذیه ی فرزندتان با شیر مادر بعد از هرگونه عمل جراحی سینه صحبت کنید تا جراح شما ترجیحات و خواسته های شما را در نظر بگیرد و سعی کند از روش هایی برای جراحی استفاده کند که کمترین تأثیر را بر سیستم شیردهی تان دارد.

drariana

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ