دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » بهترین جراح ژنیکوماستی

0 / 5. 0

۱۰ دقیقه
بهترین جراح ژنیکوماستی

بهترین جراح ژنیکوماستی

آنچه می خوانید...

یکی از دلایلی که می‌تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در آقایان شود بزرگ بودن سینه‌ها می‌باشد. علاوه بر این موضوع بزرگ بودن سینه‌ها می‌تواند زیبایی آن‌ها را به شدت کاهش دهد و این امر باعث شده است که امروزه بسیاری از اقایان به دنبال روشی برای درمان این مشکل هستند. یکی از روش‌های درمانی برای کوچک کردن سینه ژنیکوماستی می باشد و این جراحی نیاز به یک متحصص پستان متحبر و مجرب دارد تا بتواند بهترین نتیجه را به ارمغان آورد. بهترین جراح ژنیکوماستی تهران می‌تواند برای شما تضمین کند که نتیجه‌ایده‌آل و مطلوبی که در سر دارید را برای شما به اجرا در می‌آورد.

علاوه بر این موضوع بهترین جراح ژنیکوماستی تهران به گونه‌ای جراحی را انجام خواهد داد که متقاضی کمترین عوارض جانبی را داشته باشد. اما ممکن است برای متقاضیان این سؤال به وجود آید که بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران چه کسی است؟ چگونه باید جراح ژنیکوماستی در تهران را انتخاب کنیم؟ چه ویژگی‌هایی که را باید در هنگام انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران در نظر داشته باشیم؟

دکتر مهدی آریانا فلوشیب فوق تخصصی جراحی پستان تمامی سؤالات شما را پاسخ خواهد داد.

عمل ژنیکوماستی چیست؟

یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که امروزه برای بسیاری از مردان بالغ به وجود می‌آید بزرگ شدن سایز سینه‌ها می‌باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید این مشکل در سنین مختلف نیز دیده شده است. این مشکل در حقیقت بر اثر رشد بیش از حد بافت چربی و غدد در زیر پستان‌ها به وجود می‌آید.
از طرف دیگر از اصلی‌ترین دلایلی بروز این مشکل اختلال در عملکرد سیستم غدد درون ریز در مردان می‌باشد، به زبان ساده‌تر میزان هورمون استروژن به تستسترون تغییر خواهد کرد. این مشکل در برخی از مواقع ممکن است تنها در یک طرف سینه و یا در برخی دیگر در دو طرف سینه بروز پیدا کند. ژنیکوماستی در برخی از مواقع ممکن است با برقراری تعادل بین هورمون‌ها و یا مصرف برخی از دارو‌ها به صورت کامل برطرف شود. اما در شرایطی که این عارضه حاد باشد راه درمان آن تنها عمل ژنیکوماستی خواهد بود.

علل به وجود آمدن بیماری ژنیکوماستی چیست؟

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم بزرگ شدن سینه‌ها در مردان می‌تواند دلایل مختلفی داشه باشد. رایج‌ترین علت‌های این عارضه عبارت‌اند از:

 • افزایش وزن زیاد
 • زمینه ارثی
 • داشتن بیماری‌هایی مانند بیماری‌های کبدی
 • تغییرات هورمونی
 • به دلیل تأثیرات جانبی ناشی از مصرف برخی از دارو‌ها
 • مصرف دارو‌های استروئیدی

علائم ژنیکوماستی کدام‌اند؟

امروزه برای بسیاری از افراد علائم ژنیکوماستی سؤال شده است. برخی از شایع‌ترین علائم بروز این عارضه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم غیرعادی بافت سینه
 • بزرگ شدن یکی از سینه‌ها و یا هر دو
 • حساسیت نسبت به تماس فیزیکی
 • احساس درد در سینه
 • تجمع چربی به صورت موضعی
 • ترشح مایعات از نوک سینه
 • پوست اضافه

درمان ژنیکوماستی چگونه است؟

با توجه به گفته‌های جراح ژنیکوماستی در تهران یعنی دکتر مهدی آریانا، گزینه‌های درمان بزرگ شدن سینه در آقایان را به دو روش بیان کرده است، به این نکته توجه داشته باشید بهتر است در صورتی که در خصوص رشد بافت پستان‌های خود نگرانی دارید فوراً به پزشک مراجعه کنید تا بتوانید در مراحل اولیه این عارضه جلوی آن را بگیرید و آن را برطرف کنید. در صورتی که پزشک نیاز به درمان را در فرد تشخیص دهد موارد زیر به وی توصیه خواهد شد:

 • جراحی برداشتن چربی و بافت غدد اضافی
 • در مواردی دارو درمانی

جراحی ژنیکوماستی برای چه افرادی مناسب است؟

امروزه برای بسیاری از افراد این سؤال به وجود آمده است که چه کسانی برای جراحی ژنیکوماستی مناسب هستند؛ این جراحی برای افراد زیر مناسب در نظر گرفته شده است و می‌توانند به صورت کامل این مشکل را برای بدن خود برطرف کنند:

 • علی رغم دنبال کردن سایر اقدامات درمانی، تغییری در سایز سینه‌های خود احساس نکرده‌اند.
 • رشد سینه های‌شان کامل شده است
 • از سلامت عمومی برخوردار می باشند.
 • دخانیات و یا سایر مواد اعتیاد‌آور مصرف نمی‌کنند.
 • انتظارات واقع بینانه و مثبتی از نتیجه جراحی دارند.
 • وزن بدنی‌ایده‌آل و متعادلی دارند.

در صورتی که شما داروی خاصی را مصرف می‌کنید باید با بهترین جراح ژنیکوماستی تهران مشورت کنید؛ زیرا ممکن است نیاز باشد تا مصرف آن را مدتی قبل از عمل جراحی متوقف کنید.

جراح ژنیکوماستی در تهران برای آن که بتواند این عارضه را از بین ببرد باید برش‌های لازمه را در ناحیه سینه ایجاد کند. به این نکته توجه داشته باشید برش‌های لازمه اکثرا در نواحی و خوط طبیعی و محل‌هایی که چین دارند صورت می‌گیرد که این امر احتمال دیده شدن برش‌ها را کمتر می‌کند.

پسرانی که جوان و نوجوان هستند هنوز به صورت کامل سینه‌های آن‌ها رشد نکرده است و به اندازه نهایی خود نرسیده است، این افراد باید چندین سال صبر داشته باشند تا سینه‌های آن‌ها کاملاً رشد داشته باشند

آیا عمل ژنیکوماستی ممکن است خطرناک باشد؟

این عمل جراحی نیز مانند دیگر عمل‌های جراحی بدن دارای عوارض و خطرات مختص به خود می‌باشد. به این نکته توجه داشته باشید تا به امروز هیچ جراحی وجود نداشته است که بدون خطر باشد. خطراتی که این عمل جراحی زیبایی به همراه دارد به شرح زیر است:

 • حساسیت به مواد بیهوشی
 • خطر خونریزی یا هماتوم و یا لخته شدن خون
 • عدم تقارن سینه و یا بی‌نظمی در ظاهر آن
 • تغییر حس نوک پستان که ممکن است به طور موقت یا دائمی باشد.

درمان ژنیکوماستی با جراحی

با توجه به گفته‌های بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران این عمل جراحی را می‌توان به روش‌های مختلفی اعم از برش باز، لیپوساکشن و برش محدود به همراه کاهش پوست درمان کرد.

با توجه به آماری که تا به امروز از آقایانی که از این روش استفاده کرده‌اند گرفته شده است، نشان می‌دهد که بسیاری از آن‌ها رضایت کافی را از عمل ژنیکوماستی داشته‌اند و برای درمان این عارضه به سراغ این جراحی می‌روند.

جراح ژنیکوماستی در تهران در طول جراحی سعی بر این دارد که سایز سینه‌های بیمار را تا حد امکان کوچک کند و این عضو برامده را صاف کند؛ در ادامه این جراحی، جراح تمامی تلاش خود را برای افزایش دادن خطوط سینه خواهد کرد.

بهتر است در صورتی که قصد دارید نتیجه دلخواه را به دست‌آورید به کلینیک‌های حرفه‌ای و بهترین جراح ژنیکوماستی تهران مراجعه کنید و از پزشک درخواست مشاوره کنید و با ایشان تمامی انتظاراتی که از این عمل دارید را در میان بگذارید.

نتیجه جراحی ژنیکوماستی

بعد از آن که شما جراحی را انجام دادید، نتیجه بلافاصه بعد از جراحی خود را نشان خواهد داد. با گذشت زمان التهاب کاهش پیدا می‌کند و بخیه‌ها نیز محو خواهند شد؛ این امر باعث می‌شود که متقاضی از عمل جراحی خود بیشتر از قبل راضی شود. به زبان ساده‌تر بعد از گذشت ۳ الی ۶ ماه نتیجه جراحی ژنیکوماستی کاملاً مشهود می باشد.

به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که شما به بهترین جراح ژنیکوماستی تهران مراجعه کنید، پزشک با استفاده از تکنیک‌های به روز دنیا و دستگاه‌های مجهز و مدرن جراحی را انجام خواهد داد و شما بهترین نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

عوارض-عمل-ژنیکوماستی

آیا عمل ژنیکوماستی بازگشت‌پذیر است؟

برای پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بافت چرب سینه نیز مانند دیگر بافت‌های چربی در بدن انسان در صورتی که رژیم غذایی به خوبی رعایت نشود می‌تواند افزایش داشته باشند. چربی سینه در اقایان در صورتی که تغذیه آن‌ها بیش از حد پرکالری باشد حجیم خواهد شد. این امر طبیعی خواهد بود که بعد از این جراحی در صورتی که فرد دچار اضافه وزن شود سینه‌های وی مجدد بزرگ خواهند شد.

با این حال تا به امروز تجربه نشان داده است که این عمل به غیر از تغییر در اندازه و سایز سینه، باعث تغییر در ساختار بافت سینه نیز می‌شود. به این نکته توجه داشته باشید این موضوع به میزان تجربه و تخصص پزشک شما بستگی دارد که بهترین نوع عمل را با عدم احتمال برگشت‌پذیری انجام دهد.

بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران کیست؟

امروزه برای درمان سینه‌های بزرگ در اقایان از روش جراحی ژنیکوماستی استفاده می‌کنند؛ به این نکته توجه داشته باشید که این روش درمانی باید به توسط متخصص پستان انجام بشود تا نتیجه دلخواه را دریافت کنید.
در هنگام انتخاب جراح خود به این نکته توجه داشته باشید که پزشک شما تخصص و تبحر کافی را داشته باشید تا بتواند از عهده انجام این عمل زیبایی به خوبی برآید. بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران باید به خوبی و با مهارت کامل میزان چربی مورد نظر را از سینه‌های متقاضی بیرون آورد و از بهترین روش ممکن در این راه استفاده کند.

انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی

برای آن که شما بتوانید بهترین جراح برای این عمل زیبایی را انتخاب کنید با کمی دقت و وقت گذاشتن می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و از دوستان و یا آشنایاین خود در این زمینه اطلاعات کافی را دریافت کنید.

در هنگام انتخاب جراح کوچک کردن سینه در تهران باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

• آیا جراح مورد نظر دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک، را گذرانده است.

• مدت زمان فعالیت‌ایشان

• تعداد جراحی‌های انجام شده

• میزان رضایت سایر بیماران

از دیگر عواملی که می‌تواند بر روی نتیجه عمل جراحی تأثیر بگذارد، رعایت کردن نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی ژنیکوماستی می‌باشد. در نتیجه بهتر است با در جلسه مشاوره به تمامی این نکات توجه داشته باشید و با رعایت کردن آن‌ها نتیجه مورد نظر خود را دریافت کنید. بهتر است در این راه دقت بالایی به خرج دهید و سهل انگاری نکنید!

چرا انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی تهران اهمیت دارد؟

در صورتی که شما نیز یکی از متقاضیان جراحی کوجک کردن سینه هستید و تصمیم دارید مشکل ساختاری که در بافت سینه‌های خود مشاهده می‌کنید را به صورت کامل از بین ببرید، باید به سراغ بهترین و متبحرترین متخصص در این زمینه بروید. در حقیقت این تمام کاری است که شما برای از بین بردن این عارضه باید انجام دهید. زیرا باقی پروسه توسط پزشک و تیم حرفه‌ای وی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و با مدیریت جراحی شما تنها نظاره‌گر آن خواهید بود. بعد از آن تنها کاری که باید انجام دهید مراقبت‌های بعد از جراحی ژنیکوماستی می‌باشد که بهترین متخصص پستان تمامی این نکات را به شما اعلام خواهد کرد تا نتیجه ثابتی را به دست‌آورید.

برخی از مهم‌ترین تصمیماتی که جراح ژنیکوماستی در تهران و یا در دیگر شهر‌ها باید بگیرد شامل این است که چه مقدار از بافت چربی موجود در سینه از بین برود؟ چند برش بر روی پوست ایجاد شود؟ چقدر از پوست برای برداشت چربی برش بخورد و …


دکتر مهدی آریانا یکی از بهترین و متبحرترین جراحان صاحب سبک ژنیکوماستی در ایران و دنیا به شمار می‌رود و شما می‌توانید با اطمینان خاطر به وی مراجعه کنید و سینه‌های بزرگ و زنانه خود را کوچک کنید و بدنی جذاب‌تر داشته باشید.

کلام آخر

آقایانی که به سراغ این عمل برای کوچک کردن سینه‌های خود ‌می‌روند باید هزینه‌های متعددی را در این راه پرداخت کنند؛ هزینه‌هایی که در این راه باید پرداخت شود به موارد متعددی بستگی خواهد داشت، به عنوان مثال هر چه مشکل سینه آقایان حادتر باشد جراحی سخت‌تر خواهد بود. همچنین هزینه بهترین جراح ژنیکوماستی تهران با سایر جراحان عمومی تفاوت دارد بنابراین برای هزینه کمتر ریسک نکنید و برای ژنیکوماستی به جراحی ماهر مراجعه کنید.

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاپ آپ صفحه اصلی دکتر مهدی آریانا