logo
Search
Close this search box.
پروتز اشکی بهتر است یا گرد

پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟

طبق تجربیاتی که در این سال‌ها کسب کردیم، یکی از مهمترین سوالات زیباجویان کاندید پروتز سینه، این است که پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟؟؟ پاسخ دادن به این سوال کمی مشکل است، چرا که هر زیباجو از انجام جراحی پروتز سینه هدف و انتظارات خواص خود را دارد، بنابراین پزشک ضمن در نظر گرفتن فاکتورهای زیبایی، طبیعی بودن و متناسب با نیاز هر شخص نوع پروتز مناسب برای هر فرد را پیشنهاد می‌دهد. در نهایت با توجه به خواسته و مشاوره پزشک بهترین مورد انتخاب می‌شود. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟ داشته باشید، تا انتها همراه ما باشید:

پروتز اشکی یا گرد کدام بهتره؟

جراحی پروتز سینه با هدف اصلاح فرم سینه‌ها انجام می‌شود، و پروتز سینه گرد و اشکی مزایا و معایب خواص خود را دارند و هر یک می‌توانند در جایگاه مناسب بهترین انتخاب باشند. هر یک از این پروتز‌ها می‌توانند با  سالین یا سیلیکون پر شوند، عوامل متعددی در تصمیم گیری برای انتخاب نوع پروتز گرد و اشکی دخیل هستند، که متناسب با شرایط هر بیمار است. در ادامه به مهمترین این فاکتورها اشاره کرده ایم:

پروتز اشکی یا گرد کدام بهتره

  • با توجه به آناتومی قفسه سینه هر شخص
  • فاصله بین سینه‌ها
  • موقعیت قرارگیری نوک سینه‌ها
  • شکل و مقدار بافت سینه
  • میزان افتادگی سینه‌ها
  • انتظارات و خواسته‌های زیباجو

از منظر زیبایی، پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟

پروتز اشکی در راستای خط سینه بوده و حجم بیشتری از آن در زیر سینه قرار می‌گیرد، و در مقایسه با پروتز گرد، سفت‌تر است. این نوع پروتز ظریف‌تر بوده و برای افرادی که تمایل کمی به پر شدن قفسه سینه دارند، مناسب‌تر است. در مقابل پروتز گرد، ظاهری کاملا متقارن به سینه می‌بخشد و از منظر زیبایی شناسی، قطر و برجستگی بیشتری به سینه داده و بیشتر مورد تایید است. اگر میزان افتادگی کمتر باشد، و زیباجو خواستار قرار گرفتن پستان در وسط سینه باشد، مدل اشکی بهترین گزینه محسوب می‌شود.

از منظر طبیعی بودن، پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟

مسلماً پروتز اشکی همان‌طور که درعکس آن نیز مشخص است، مطابق با ظاهری طبیعی سینه طراحی شده است، و می‌تواند ظاهری طبیعی‌تر با بهترین فرم را به سینه ببخشد. از طرفی این نوع پروتزها حجم کمتری را در قفسه ایجاد می‌کنند و طبیعی تر هستند. البته لازم به ذکر است که ایمپلنت‌های اشکی به دلیل ژل ثابت سفت تر هستند، ولی ایمپلنت‌های گرد، نرم تر بوده و سرتاسر سینه پخش شده و در این مورد طبیعی تر به نظر می‌رسد. بنابراین این سوال پیش می آید که آیا پروتز گرد سینه هم می تواند طبیعی باشد؟ پاسخ بله است، ولی به شرطی که اندازه و ابعاد پروتز متناسب با اندازه سینه باشد.

از منظر ماندگاری، پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟

میزان ماندگاری و دوام پروتز ها بیشتر از اینکه مربوط به فرم آنها ها باشد، به آرایش قرارگیری آنها بستگی دارد. لازم به ذکر است که پروتز‌های اشکی بیشتر در معرض پیچ خوردگی قرار دارند، و در این صورت ظاهری نامتعادل را ایجاد می کنند. بنابراین دوام کمتری نیز خواهند داشت.

در نهایت باید بگوییم، این خود شما هستید که باید پاسخ سوال” پروتز اشکی بهتر است یا گرد؟ ” را بدهید. زیرا پاسخ این سوال بسته به انگیزه و نیاز شما از انجام این جراحی زیبایی دارد، و هر فردی بیشتر به پاسخ این سوال آگاه است. قبل از اقدام به این جراحی از خود بپرسید که تمایل دارید، پروتز زیباتر باشد یا طبیعی؟ کمک گرفتن از پزشک و در نظر گرفتن آناتومی بدن و سینه نیز می تواند به شما در رسیدن به پاسخ این سوال کمک کننده است.

02:37
truncate dir-rtl

جنس پروتز سینه

همچنین توصیه می‌کنیم، برای رضایت بخشی هر چه بیشتر از عمل جراحی پروتز سینه، از پزشکی ماهر و با تجربه کمک بگیرید. مهارت پزشک تاثیر مستقیمی بر بهبودی هر چه بیشتر زیبایی سینه ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط