دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » هزینه جراحی لیفت سینه

3.8 / 5. 8

۶ دقیقه
هزینه جراحی لیفت سینه

هزینه جراحی لیفت سینه

آنچه می خوانید...

هزینه جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه یکی از محبوب ترین جراحی های پلاستیک است که بسیاری از زنان به دلیل بارداری ها و زایمان های پی در پی و شل شدن و افتادگی سینه ها، خواهان انجام آن هستند. افتادگی سینه ها به صورت متمایل شدن نوک سینه ها به پایین خود را نشان می دهد. بسیاری از متقاضیان جراحی لیفت سینه قصد دارند که از هزینه های این جراحی اطلاع داشته باشند. برای این منظور بهتر است که در ابتدا به تکنیک های مختلف این جراحی اشاره کنیم.

جراحی لیفت سینه نوعی روش جراحی است که با نام ماستوپکسی هم شناخته می شود. این جراحی با بالا کشیدن سینه ها و برداشتن پوست اضافی، بافت اضافی و تغییر موقعیت نوک سینه ها به موقعیتی بالا تر و مستقیم تر و سفت کردن بافت اطراف سینه ها به منظور حمایت از سینه ها و تغییر شکل سینه ها انجام می گیرد.
همچنین با جراحی لیفت سینه می توان به بهبود ظاهر سینه های نا متقارن و ناهمگون و بهبود افتادگی سینه ها منجر شد. در برخی موارد هاله نوک سینه به مرور زمان و با بزرگ شدن سینه ها، بیش از حد بزرگ می شود. لیفت سینه به کاهش اندازه هاله نوک سینه هم می تواند کمک کند. جراحی لیفت سینه می تواند به جوانسازی ظاهر سینه ها با بازگرداندن شکل مناسب و زیبا به سینه ها کمک کند.

بارداری، شیردهی، بالا رفتن سن و سال، تغییرات وزن، وراثت و برخی فاکتورها می توانند باعث شل شدن سینه ها و از دست دادن خاصیت کشسانی سینه ها شوند. این جراحی در اکثر موارد بر روی هر دو سینه انجام می گیرد ولی در برخی موارد می توان این جراحی را به منظور بهبود قرینگی سینه ها تنها بر روی یک سینه انجام داد.

انواع تکنیک های جراحی لیفت سینه

تکنیک های جراحی لیفت سینه انواع مختلفی دارند و بنا بر شکل و بافت سینه ها و هدف از جراحی می توان تکنیک مناسب را انتخاب کرد. مقدار بافت و چربی که نیاز به برداشته شدن دارد و شکل کلی سینه ها می توانند در انتخاب نوع تکنیک جراحی لیفت سینه فاکتورهای مهمی باشند. بعد از بررسی سینه ها توسط جراح سینه، جراح نوعی از لیفت سینه را که بهترین نتیجه را در پی دارد به بیمار پیشنهاد می دهد.

هزینه جراحی لیفت سینه
هزینه جراحی لیفت سینه

در برخی موارد نیاز است که جراحی لیفت سینه همراه با جراحی پروتز سینه انجام گیرد. در مواردی که بافت کافی در سینه ها وجود ندارد، سینه ها دچار افتادگی هستند و نیاز به لیفت سینه ها است، لازم است که برای بهبود شکل سینه ها، جراحی لیفت سینه همراه با جراحی پروتز سینه انجام گیرد.

  • لیفت سینه با برش های هلالی

این تکنیک جراحی لیفت سینه برای زنانی انجام می گیرد که افتادگی سینه ها اندک است. در این جراحی تنها یک برش کوچک در نیمه ی بالایی لبه نوک سینه انجام می گیرد. به طور کلی جراحی لیفت سینه با تکنیک برش هلالی زمانی انجام پذیر است که بیمار بخواهد جراحی پروتز سینه را همزمان با این جراحی انجام دهد. هزینه این جراحی با توجه به پروتز سینه و لیفت سینه احتساب می شود.

  • برش به شکل دونات و در اطراف نوک سینه

لیفت سینه با برشی که به شکل دونات انجام می گیرد، برای زنانی که شلی و افتادگی سینه آن ها اندک است، انجام می گیرد. این روش جراحی با ایجاد برش دایره ای شکل در اطراف نوک سینه و ارولا انجام می گیرد. جراحی لیفت سینه با این تکنیک همزمان با جراحی پروتز سینه انجام می گیرد. این تکنیک می تواند به منظور کاهش سایز هاله نوک سینه هم تکنیک بسیار مناسبی باشد. نتیجه اسکار ناشی از این تکنیک در اطراف نوک سینه خود را نشان می دهد که به مرور کمرنگ می شود.

  • برش به شکل عمودی و لولی پاپ

این روش جراحی لیفت سینه به زنانی پیشنهاد می شود که نیاز به برداشتن بافت زیادی از پوست و چربی های سینه داشته باشند. در این تکنیک تا جای ممکن سعی می شود که اسکار های کمتری ایجاد شود. در تکنیک لولی پاپ دو برش ایجاد می شود که یکی از برش ها در اطراف هاله نوک سینه است و برش دیگری به صورت عمودی و از زیر هاله نوک سینه تا زیر سینه است. به این ترتیب ظاهری جوان تر برای سینه ها ایجاد می شود.

  • برش به صورت تی شکل یا انچور

در این روش برش به صورت تی شکل ایجاد می شود. در صورتی که سینه ها به مقدار زیادی دچار شل شدن و افتادگی شده باشند، لیفت با تکنیک آنچور انجام می گیرد. زیرا نیاز به برداشتن بافت زیادی از سینه ها است و با این تکنیک می توان بهترین نتیجه را گرفت. در این تکنیک سه برش ایجاد می شود. اولین برش در اطراف لبه هاله نوک سینه، دومین برش به صورت عمودی و از نوک سینه تا زیر سینه ها و چین سینه است. برش سوم در چین سینه ها ایجاد می شود و اسکار ناشی از آن در زیر سینه ها مخفی می شود. این روش جراحی برای زمانی که نیاز به کوچک کردن سینه هاست، هم انجام می گیرد.

دکتر مهدی آریانا دارای بورد تخصصی جراحی – فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی- بازسازی) می باشند. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: 22352092 الی 4
مشاوره با دکتر : 09369095303

صفحه اینستاگرام

قیمت عمل لیفت سینه

هزینه جراحی لیفت سینه ها بستگی به دستمزد جراح و کلینیک یا بیمارستان دارد. در صورتی که نیاز به انجام جراحی پروتز سینه همزمان با جراحی لیفت سینه باشد، هزینه پروتز سینه هم اضافه می شود. همچنین تکنیکی که برای جراحی لیفت سینه به کار برده می شود، در تعیین هزینه این جراحی موثر است. برای مثال برخی بیماران شلی و افتادگی اندکی دارند که تنها نیاز به مینی لیفت است. در حالی که برخی دیگر سینه های به شدت افتاده ای دارند که نیاز به کار کردن بیشتر بر روی سینه هاست.

بنابراین بهتر است که در این مورد با جراح سینه خود مشورت کنید تا هزینه دقیق براورد شود.
هزینه های دیگری که برای جراحی لیفت سینه، در نظر گرفته می شود شامل هزینه بیهوشی، هزینه کرم ها و لوسیون های مورد استفاده بعد از جراحی و هزینه های جانبی دیگری است که همگی توسط تیم جراحی به بیمار گفته می شود.

منبع : https://medium.com/@miragesearch/breast-lift-procedure-types-cost-benefits-90f4fed148b6

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *