دکتر مهدی آریانا » پیکرتراشی » مراقبت های بعد از لیپوساکشن

0 / 5. 0

۳ دقیقه
مراقبت های بعد از لیپوساکشن

مراقبت های بعد از لیپوساکشن

آنچه می خوانید...

با اینکه لیپوساکشن نیاز به ایجاد برش های بزرگی ندارد، ولی بعد از جراحی نیاز است مراقبت های خاصی از نواحی بخیه به عمل آید تا نتیجه جراحی موفقیت آمیز باشد. در این جراحی تخلیه تجمعات چربی در نواحی مختلف بدن انجام می گیرد. کانولا با ایجاد برشی روی بدن وارد می شود و با حرکت کردن کانولا چربی ها شل می شوند و سپس ساکشن چربی انجام می گیرد. ساکشن با وکیوم یا به صورت سرنگ دستی انجام می گیرد.

لیپوساکشن روش جایگزینی برای کاهش وزن و ورزش کردن نیست. همچنین برای از بین بردن سلولیت و سفت کردن پوست افتاده نباید از این روش کمک گرفت. نواحی از بدن که تحت درمان قرار گرفته اند، بعد از جراحی لاغر تر و متناسب تر به نظر می رسند.

اینکه از نواحی که تحت جراحی قرار گرفته اند مراقبت های خاصی به عمل آید، در پیشگیری از ایجاد عفونت و اسکار تاثیر بالایی دارد. در این مقاله قصد داریم درباره مراقبت های بعد از لیپوساکشن اطلاعاتی ارائه دهیم.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن
مراقبت های بعد از لیپوساکشن

کیت مراقبت های بعد از لیپوساکشن

قبل از جراحی موارد زیر را بررسی کنید:

  • راحتی و فراهم کردن لباس های آزاد و راحت
  • حوله های تیره که روی آن بنشینید تا هرگونه مایعات اضافی را جذب کنند.
  • بالشت هایی برای استراحت کردن
  • بطری آب
  • داروهای مسکن
  • در طول 72 ساعت اول بعد از لیپوساکشن
  • اینکه به مدت 24 تا 72 ساعت بعد از جراحی، مایعاتی روی لباس ها و شیت ها نشت داشته باشند، کاملاً طبیعی است. این مایعات قبل از جراحی لیپوساکشن به بدن تزریق می شوند که تخلیه چربی راحت تر انجام گیرد.
  • گن های فشاری باید تمام وقت پوشیده شوند مگر هنگام دوش گرفتن. این گن ها تورم را کاهش می دهند و روند ترمیم را سرعت می بخشند. زمان مناسب برای کنار گذاشتن گن ها به شما گفته می شود.
  • هر دو ساعت یک بار حرکت کنید و تحرک داشته باشید تا از تشکیل لخته های خونی جلوگیری کنید. به این ترتیب از تجمع مایعات در بدن هم پیشگیری می شود و تورم کاهش می یابد.
  • برخی از جراحان اجازه دوش گرفتن 24 ساعت بعد از جراحی را می دهند ولی باز هم باید با جراح هماهنگ شود. هنگام دوش گرفتن آب و صابون می تواند به ناحیه برسد ولی نباید مالش دهید و فشاری به ناحیه وارد کنید.

ناحیه بخیه ها باید با حوله تمیزی به آرامی خشک شوند. حداقل برای دو هفته بعد از جراحی از وان حمام، استخر و در کل آب های ثابت دوری کنید

مراقبت از بخیه های ناشی از لیپوساکشن

بر اساس ترجیح جراح می توانید پانسمان بیرونی را 24 تا 72 ساعت بعد از جراحی جدا کنید. بخیه ها می توانند باز باشند و یا با نخ بخیه بسته شوند. در برخی موارد از چسب ها و یا گیره های مخصوص استفاده می شود تا برش های ایجاد شده بسته شوند. جدا کردن این چسب ها و گیره ها باید با نظر پزشک باشد. هرگونه مورد مشکوک مانند تورم بعد از لیپوساکشن و ترشحات غیر معمول از ناحیه بخیه باید به پزشک اطلاع داده شود.

منبع : https://www.verywellhealth.com/how-to-care-for-your-body-after-liposuction-2709843

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.