دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

0 / 5. 0

۴ دقیقه
مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

آنچه می خوانید...

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

دوران نقاهت بعد از جراحی ماموپلاستی ( جراحی کوچک کردن سینه ها ) تاثیر مستقیمی بر نتیجه جراحی می گذارد. اینکه مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی را به دقت انجام دهید، از بخیه های سینه ها مراقبت کنید، فعالیت های فیزیکی را به تعویق بیندازید، همگی این موارد بر ظاهر سینه ها بعد از جراحی ماموپلاستی تاثیر می گذارد.

جراحی ماموپلاستی چگونه انجام می گیرد؟

جراحی ماموپلاستی که با نام جراحی کوچک کردن سینه ها هم شناخته می شود، یک روش جراحی است که به برداشتن چربی های اضافه ناحیه سینه، بافت های گراندولار سینه و پوست اضافه سینه ها کمک می کند. این روش جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. همانند تمامی جراحی ها، جراحی ماموپلاستی هم دوران نقاهت مهمی دارد.

دوران نقاهت بعد از جراحی ماموپلاستی

بعد از جراحی، یکسری دستورالعمل ها به بیمار گفته می شود. اینکه این اقدامات به دقت انجام گیرند اهمیت بسیار بالایی دارد. دستورالعمل های بعد از جراحی شامل انواع داروهای مصرفی که برای کاهش خطر عفونت مصرف می شوند، داروهای موضعی که بر روی ناحیه زده می شود، فواصل زمانی لازم برای مراجعه به پزشک و بررسی بیمار هستند.

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی
مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

هفته اول بعد از جراحی ماموپلاستی

بعد از جراحی ماموپلاستی یک بانداژ پلاستیکی یا سوتین مخصوص بر روی پانسمان وگاز قرار داده می شود. حتماً برای چند روز اول بعد از جراحی از یک نفر بخواهید تا در منزل به شما کمک کند. بنابراین سعی کنید که از یک دوست یا عضو خانواده کمک بخواهید. حتماً باید با فرد همراه احساس راحتی کنید، زیرا هنگام حمام کردن و شست و شو هم نیاز به یک همراه دارید. برای هفته اول بعد از جراحی ماموپلاستی فرد به دلیل درد قادر به بالا بردن دست ها نیست.

بخیه ها و لوله های تخلیه ترشحات بعد از جراحی برای بستن برش ها و خارج کردن ترشحات به کار می روند. لوله های تخلیه ترشحات چند روز بعد از جراحی خارج می شوند. بعد از اینکه گاز و پانسمان برداشته شد، سوتین مخصوص جراحی برای چندین هفته بعد از جراحی باید پوشیده شود. به این ترتیب به کنترل تورم و جهت دهی بهتر سینه ها کمک می شود. همچنین بافت سینه ها تناسب بهتری پیدا می کنند.

هفته های بعد از جراحی ماموپلاستی

دو هفته بعد از جراحی ماموپلاستی، بخیه ها کشیده می شوند. همچنین سینه ها در این دوره کمی حساس تر می شوند. کبودی و تورم بعد از مدت زمانی کمرنگ می شود و بهبود می یابد. احتمالاً خارش و خشکی به دلیل روند ترمیم بخیه ها احساس می شود که طبیعی است.

برای کاهش تورم دردناک، لازم است که از مصرف غذاهای شور خودداری شود و مصرف آب بیشتر شود. به این ترتیب به تخلیه تجمع مایعات در بدن کمک می شود.

بعد از حدوداً دو هفته، فرد می تواند به محل کار خود باز گردد. البته این مورد بستگی به حرفه فرد دارد. به خاطر داشته باشید که چندین هفته بعد از جراحی باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری شود. همچنین انجام فعالیت های شدید فیزیکی برای حداقل شش هفته منع می شود تا بدن کاملاً ترمیم شود.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا جراح سینه با دارا بودن کادری مجرب و مجهزترین دستگاه های روز دنیا، آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: 22352092 الی 4
مشاوره با دکتر : 09369095303

صفحه اینستاگرام

نکاتی در مورد مراقبت های بعد از ماموپلاستی در بلند مدت

دوران نقاهت بعد از جراحی برای هر فرد به صورت خاصی است. برای مثال برخی بیماران حساسیت بیشتری را تجربه می کنند. برخی بیماران بی حسی اندکی را تا یک سال در ناحیه احساس می کنند. بسیاری از بیماران هم هیچ گونه ناراحتی و حساسیتی را تجربه نمی کنند. از بین رفتن جای بخیه و اسکار هم در افراد مختلف متفاوت است. اسکار های واضحی بعد از جراحی قابل مشاهده هستند که به مرور زمان از بین می روند. در برخی موارد هم این اسکار ها به صورت کمرنگ باقی می مانند.

در اولین قاعدگی بعد از جراحی، سینه ها مقداری متورم و حساس می شوند. همچنین بیماران دردهای پراکنده ای در قاعدگی های بعدی احساس می کنند که به مرور بهبود می یابد.

نتیجه گیری

جراحی ماموپلاستی از جمله جراحی هایی است که نیاز به مراقبت های خاصی دارد و در صورتی که این مراقبت ها به عمل نیایند احتمال دارد که بیمار با برخی پیچیدگی ها روبرو شود. جراحی ماموپلاستی از جمله جراحی های شایع است که اگر توسط جراح سینه با تجربه و متبحر انجام گیرد، احتمال بروز مشکلات پایین می آید.

منبع : https://www.verywellhealth.com/breast-reduction-recovery-2709779

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *