0 / 5. 0

۵ دقیقه
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

آنچه می خوانید...

لیزر موهای زائد

اکثر کلینیک های تخصصی پوست و مو پذیرای افرادی هستند که خواهان انجام لیزر موهای زائد هستند. موهای زائد مقوله ای بحث برانگیر می باشد که بسیاری از افراد دغدغه ی از بین بردن آن را دارند.

خوشبختانه امروزه علم پزشکی با ظهور دستگاه ها و تجهیزات نوین، متحول شده است. روش های بسیار متنوعی در عرصه ی جوانسازی پوست و زیبایی پدید آمده اند.

دکتر مهدی آریانا دارای بورد تخصصی جراحی – فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی- بازسازی) می باشند. راه های برقراری ارتباط با ایشان: 
شماره های تماس: 22352092 الی 4 
مشاوره با دکتر : 09369095303 

صفحه اینستاگرام

برخی از افراد بر این باورند که روش هایی مانند: اپیلاسیون، استفاده از کرم های مو بر، اپی لیدی، تیغ زدن، بند انداختن و… می تواند تراکم موهای زائد آن ها را کاهش دهد. به نظر شما این باور درست است؟

در پاسخ به سوال فوق باید گفت؛ روش های سنتی مذکور تاثیری در عملکرد رویشی فولیکول های مو ندارند و بعد از مدتی ضخامت و تراکم موهای زائد به حالت قبل باز می گردد.

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

تاثیر لیزر در رویش موهای زائد

سیکل رویش مو شامل سه مرحله ی: آناژن، کاتاژن، تلوژن می باشد. در ادامه ی مطلب به تعریف هرکدام از مراحل ذکر شده می پردازیم.

  • آناژن

آناژن مرحله ی رشد نام دارد. در این مرحله مو بیشترین ضخامت را دارد. اثر تخریبی لیزر در تحت تاثیر قرار دادن فولیکول مو در این مرحله، بسیار بالا می باشد.

  • کاتاژن

ضخامت فولیکول مو در مرحله ی توقف رشد یا همان کاتاژن، کاهش پیدا می کند. در این حالت فولیکول مو از بافت تغذیه رسان (پیاز مو) جدا می شود.

  • تلوژن

در مرحله ی استراحت، رشد مو متوقف می گردد. لازم به ذکر است مدت زمان فاز تلوژن در نقاط مختلف بدن، متفاوت می باشد. به طور مثال، مدت زمان فاز تلوژن در ناحیه ی سر حدود 100 روز و در سایر نقاط حدود 6 ماه به طول می انجامد.

لیزر موهای زائد در مردان
لیزر موهای زائد در مردا

رفع موهای زائد با آی پی ال

آی پی ال پالس های قوی از نور می باشند که به صورت هدفمند به ناحیه مورد نظر تابانده می شوند. این دستگاه نور را با طول موج کوتاه و تنظیم شده ای تولید کرده و برای مصارف خاص مهیا می نماید. در تکنیک از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر، رنگدانه های ملانین مو مورد هدف قرار داده می شود. این در حالی است که از دستگاه های لیزر با طول موج های مختلف می توان در درمان بسیاری از عارضه های پزشکی همچون ورید های عنکبوتی استفاده نمود.

در لیزر آی پی ال، نوری که توسط دستگاه تولید می شود، جذب شده و تبدیل به انرژی گرمایی می شود. این انرژی گرمایی موجب آسیب به فولیکول های مو شده و آنها را از بین می برد. شایان ذکر است که انرژی گرمایی تولید شده توسط آی پی ال کاملاً کنترل شده می باشد و در صورتیکه این پروسه توسط فرد متخصص صورت پذیرد، هیچ خطری شما را تهدید نمی کند.

مزایای رفع موهای زائد با آی پی ال

معمولاً نواحی را که آی پی ال مورد پوشش قرار می دهد وسیع تر از نواحی است که در هر پالس لیزرموهای زائد مورد اصابت اشعه قرار داده می شود. این به آن معنی است که در روش از بین بردن موهای زائد با کمک آی پی ال روند درمانی سریع تر شده و تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مطلوب کاهش می یابد. زیرا در هر پالس آی پی ال مناطق وسیع تری تحت درمان قرار می گیرند.

مسلماً کوتاه شدن زمان جلسات درمانی تأثیر زیادی بر کاهش هزینه های از بین بردن موهای زائد  دارد. لذا شما می توانید با صرف زمان کم تر به نتایج مشابهی در از بین بردن موهای زائد خود دست یابید.

آی پی ال با استفاده از طیف خاصی از نور به از بین بردن موهای زائد شما می پردازد. این روش برای تمامی پوست ها با شرایط مختلف کاربرد دارد. با استفاده از آی پی ال می توان به نتایج مثبت و مشابهی از رنگ پوست و موهای متفاوت دست پیدا نمود و محدود به ویژگی خاصی نمی شود.

از طرفی معمولاً از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر تنها می تواند بر موهای تیره و ضمخت تأثیر مطلوبی بگذارد. اما در روش آی پی ال محدودیتی در مورد رنگ و ضخامت مو برای افزایش تأثیر گذاری وجود ندارد.

استفاده از آی پی ال در منزل یا کلینیک

در حال حاضر دستگاه های آی پی ال مخصوصی برای استفاده در منزل و کلینیک وجود دارند که تمامی آنها مورد تأیید سازمان FDA می باشند. اما استفاده از آی پی ال در کلینیک ها و با نظارت جراح فوق متخصص مطمئناً عوارض جانبی این روش را به حداقل می رساند. همچنین دستگاه هایی که در کلینیک های معتبر استفاده می شوند، مسلماً قدرت بیش تری داشته و نتایج طولانی تری را به ارمغان می آورند.

همچنین با آنکه نور آی پی ال برای بدن شما کاملاً بی ضرر بوده و موجب آسیب به بافت های بدن نمی شود، ولی در صورتیکه از این روش در کلینیک استفاده گردد، می بایست از محافظ های چشم و عینک های مخصوص به منظور به حداقل رساندن عوارض جانبی استفاده نمود.

سایر مقالات ارائه شده:

پروتز سینه

سرطان سینه

جراحی زیبایی شکم

ژنیکوماستی

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *