دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » دوران نقاهت جراحی پروتز سینه

0 / 5. 0

۴ دقیقه
دوران نقاهت جراحی پروتز سینه

دوران نقاهت جراحی پروتز سینه

آنچه می خوانید...

جراحی پروتز سینه که به افزایش سایز سینه ها کمک می کند، با نام ماموپلاستی افزایشی شناخته می شود. در اغلب جراحی ها، پروتز ها به منظور افزایش سایز سینه ها به کار می روند. چربی که از بخش های دیگر بدن گرفته می شود هم می تواند برای افزایش حجم به کار رود، ولی استفاده از این روش کمتر شایع است. افرادی که این جراحی را انجام می هند قصد دارند:

  • افزایش سایز سینه داشته باشند.
  • به بازسازی سینه ها بعد از ماستکتومی یا دیگر جراحی ها کمک کنند.
  • سینه های نامتقارن در اثر جراحی یا دیگر شرایط را، بهبود بخشند.
  • به افزایش سایز سینه بعد از بارداری یا شیردهی منجر شود.

به طور کلی دوران نقاهت بعد از جراحی شش تا هشت هفته است. این پروسه بستگی به روند ترمیم و سلامت بدنی بیمار دارد. هر شخص دوران نقاهت را به طریق متفاوتی می گذراند و این مدت زمان برای هر کس متفاوت است. در صورتی که درباره روند دوران نقاهت نگران هستید می توانید با جراح در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

بلافاصله بعد از جراحی پروتز سینه

اغلب جراحی های پروتز سینه با بیهوشی انجام می گیرند. به این معنا که فرد در طول عمل جراحی بیهوش است. فرد به مرور بعد از جراحی به هوش می آید و تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرد. بعد از به هوش آمدن احتمالا احساس درد و گیجی کنید که طبیعی است.

اگر پروتز ها در زیر ماهیچه ی پکتورالیس قرار گیرد، احتمال دارد که مقداری احساس سفتی یا درد در ماهیچه های سینه کنید. همان طور که ماهیچه ها کشیده می شوند و زمان می گذرد، درد کاهش می یابد.

دوران نقاهت جراحی پروتز سینه
دوران نقاهت جراحی پروتز سینه

ساعت های اول بعد از جراحی پروتز سینه

بعد از چندین ساعت که از جراحی می گذرد، خواب آلودگی فرد و درد کاهش می یابد. معمولاً چندین ساعت بعد از جراحی فرد می تواند به خانه برود ولی نیاز دارد که با یک همراه رانندگی کند. قبل از مرخص شدن، جراح سینه ها را با سوتین مخصوصی می بندد. به این ترتیب از سینه ها در دوران نقاهت محافظت می شود. جراح همچنین در مورد نحوه مراقبت از سینه ها و مراقبت های بخیه ها راهنمایی های لازم را به بیمار می کند.

سه تا پنج روز بعد از جراحی

در طول این مدت احتمالاً مقداری درد تجربه می کنید. پزشک داروهایی برای کنترل درد تجویز می کند. مقداری خونریزی خفیف از محل های بخیه طبیعی است. ولی در صورت نگرانی می توانید با جراح خود مشورت کنید.

یک هفته بعد از جراحی

بعد از یک هفته که از جراحی می گذرد احتمالا درد را می توانید با داروهای مسکن کاهش دهید. درد بعد از یک هفته خیلی کاهش می یابد و نیاز به مسکن کاهش می یابد. با تائید پزشک می توانید به مرور به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

چند هفته بعد از جراحی

در طول این مدت مقداری درد و تورم تجربه می شود که به مرور بهتر می شود. در صورتی که باید به محل کار خود بازگردید، بدانید که باید سه هفته از جراحی بگذرد. همچنین باید از بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت های فیزیکی شدید مانند دویدن خودداری شود.

دو ماه بعد از جراحی

بعد از دو ماه که از جراحی می گذرد، احتمالاً دوران نقاهت به خوبی و کاملاً طی شده است. گرچه این مورد بستگی به روند ترمیم بدن دارد. پزشک در مورد از سر گیری فعالیت های روزمره بیمار را راهنمایی می کند.

انواع روش های پروتز سینه

دو نوع جراحی برای پروتز سینه وجود دارد :

  • جراحی زیبایی سینه که از یک پروتز در داخل بافت پستان ها کمک می گیرد و این پروتز در زیر عضله قرار می گیرد.
  • جراحی بازسازی سینه که در صورتی که پستان ها در اثر جراحی سرطان سینه برداشته شده باشند، انجام می گیرد. در این شرایط از پروتز یا چربی بافت های دیگر بدن برای بازسازی شکل سینه ها کمک گرفته می شود.

جراحی پروتز سینه که با لیفت سینه یا ماستوپکسی ترکیب می شود. جراحی لیفت سینه به تغییر شکل سینه ها کمک می کند ولی تغییری در سایز سینه ها به وجود نمی آورد.

نتیجه گیری

جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های محبوب نزد خانم هاست که امروزه متقاضیان بسیاری دارد. ولی مراقبت ها و دوران نقاهت بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت است که ما در این مقاله قصد داشتیم به این موضوع بپردازیم. به این ترتیب ابهامی در این زمینه باقی نماند. در صورتی که همچنان سوالاتی در مورد دوران نقاهت در ذهن تان است، می توانید از پزشک بپرسید.

منبع : https://www.healthline.com/health/breast-augmentation-recovery#surgery-types

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =