دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

5 / 5. 1

۴ دقیقه
خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

آنچه می خوانید...

خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

دلایل بسیاری وجود دارد که زنان قصد انجام جراحی پروز سینه دارند و هر روزه جراحان سینه در صدد نواوری در روش های جراحی هستند تا جراحی پروتز سینه را آسان تر و ایمن تر انجام دهند. زمانی که زنان به جراحی پروتز سینه اقدام می کنند، سوالات رایجی که از پزشکان می پرسند در رابطه با دوران نقاهت است و اینکه آیا خواب کافی دریافت می کنند یا خیر. در اغلب موارد نیاز به هفته ها زمان است تا فرد کاملاً بهبود یابد. به این ترتیب نیاز است که مدتی از کار مرخصی گرفته شود و فعالیت های روزمره انجام نگیرند. در حالی که مراقبت بعد از هر عمل جراحی اهمیت زیادی دارد، ولی نیاز نیست که همه موارد تغییر یابند.

خوابیدن به پشت یا به پهلو بعد از جراحی پروتز سینه

در دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه، بسیاری از زنان نگرانی هایی درباره خوابیدن دارند. نگران هستند که آیا خواب آن ها دچار اختلال می شود و باعث بیدار شدن در هنگام شب می شود. اختلال در خواب شبانه هم ناراحت کننده است و هم برای سلامتی مضر است. بنابراین دریافت خواب خوب شبانه اهمیت بالایی دارد. برخی پزشکان پیشنهاد می کنند که بیماران برای هفته ها بعد از جراحی، تنها به پشت بخوابند. به این ترتیب زمان لازم برای تشکیل کپسول اسکار در اطراف پروتز وجود دارد و خطر تغییر شکل سینه ها که به علت خوابیدن اشتباه ممکن است بروز کند، کاهش می یابد. ولی در روز بعد از جراحی بیماران در هر وضعیتی که بخواهند می توانند بخوابند.

خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه
خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه

خوابیدن به روی شکم بعد از جراحی پروتز سینه

بسیاری از افراد خوابیدن بر روی شکم را ناراحت کننده می یابند. با این حال امکان دارد که بعد از جراحی سینه فرد با خوابیدن بر روی شکم احساس راحتی کند. همان طور که ذکر شد، در طول پروسه ریکاوری و دوران نقاهت، پیشنهاد می شود که تا جای ممکن بر روی پشت بخوابند. ولی زمانی که بدن ترمیم شد، خوابیدن بر روی شکم هیچ خطری برای نتیجه حاصل از جراحی پروتز سینه ندارد. البته به دلیل تغییراتی که بر روی سینه ها ایجاد شده است، خوابیدن بر روی شکم شاید مقداری ناراحت کننده باشد.

نکاتی در مورد خوابیدن بعد از پروتز سینه

پزشکان توصیه می کنند که خوابیدن به پشت را تا جای ممکن ادامه دهند. همچنین استفاده از چندین بالشت برای بالا آوردن ناحیه پشت و کمک به تحمل وزن سینه ها پیشنهاد می شود. در صورتی که بالا آوردن ناحیه بالایی بدن و خوابیدن به پشت در الگوی خواب اختلال ایجاد کند، می توان خوابیدن به پهلو ها را از سر گرفت. استراحت کافی برای ترمیم مناسب اهمیت بالایی دارد بنابراین به دلیل موقعیتی که باید هنگام خوابیدن داشته باشید، خواب خوب شبانه را از دست ندهید.

دکتر مهدی آریانا دارای بورد تخصصی جراحی – فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی- بازسازی) می باشند. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: 22352092 الی 4
مشاوره با دکتر : 09369095303

صفحه اینستاگرام

با اینکه هیچ قانون خاصی برای طرز صحیح خوابیدن بعد از جراحی پروتز سینه وجود ندارد، ولی برخی نکات برای داشتن خوابی راحت و آسیب نرساندن به نتیجه جراحی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

– از خوابیدن بر روی شکم در چند هفته اول خودداری کنید.
– از یک بالشت در اطراف خود استفاده کنید تا در یک جا ثابت باشید.
– در حالت زاویه دار بخوابید و حالتی نیمه نشسته بگیرید تا فشار به پروتز های سینه وارد نشود.
– یک سوتین ورزشی برای کاهش فشار به ناحیه بخیه ها بپوشید.
– در صورتی که دردهای شکمی را بعد از عمل تجربه کردید، سریعاً پزشک را در جریان قرار دهید.

با استفاده از تکنیک های مناسب می توان دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه را کاهش داد. به این ترتیب بیماران به سرعت و ظرف 24 ساعت می توانند به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردند. با این روش، بازگشتن به شیوه راحت خواب شبانه را امکان پذیر می کند.

منبع : https://www.dr-adams.com/blog/how-to-sleep-correctly-after-a-breast-augmentation-on-your-side-or-back/#:~:text=Some%20doctors%20recommend%20that%20you,In%20Dr

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *