دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » جراحی های مدرن پستان

2 / 5. 1

۴ دقیقه
جراحی های مدرن پستان

جراحی های مدرن پستان

آنچه می خوانید...

جراحی های مدرن پستان

جراح پستان با تکیه بر تکنیک های نوین می تواند انواع جراحی های زیبایی پستان مانند جراحی پروتز سینه و جراحی لیفت سینه و همچنین جراحی های درمانی مانند جراحی سرطان سینه و بازسازی سینه را انجام دهد.

بهترین جراح پروتز پستان

تصمیم به انجام جراحی پروتز سینه تصمیمی دشوار است زیرا این جراحی از جمله جراحی های سنگین است که اگر توسط جراح با تجربه انجام نگیرد، خطرات و عوارضی دارد. در طول این جراحی پروتز هایی در داخل سینه ها قرار داده می شود که باعث افزایش سایز، شکل یا متقارن کردن سینه ها می شود. انتخاب جراح پروتز سینه مورد خیلی حساسی است. لازم است که نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی پزشک مشاهده شود تا بتوان بهترین تصمیم را گرفت. همیشه قرار ملاقاتی را با جراح ترتیب دهید تا طی جلسه مشاوره بررسی های لازم انجام گیرد و ابهامات برطرف گردد. از جراح خود درباره موارد زیر پرسش کنید:

– درباره صلاحیت ها و تجارب پزشک

– درباره تعداد جراحی هایی که انجام داده است.

– درباره پیچیدگی های جراحی پروتز سینه

– درباره انواع جراحی ها و تکنیک های مورد استفاده

– درباره محل قرار گیری پروتز سینه

– درباره مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

– درباره میزان رضایت بیماران از جراحی

جراحی های مدرن پستان

جراح لیفت پستان

جراحی لیفت سینه برای رفع افتادگی سینه ها انجام می گیرد. این جراحی یکی از جراحی های متداول برای افرادی است که تجربه بارداری های متعدد داشته اند. از دلایل افتادگی پستان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– بالا رفتن سن و سال

– نیروی جاذبه

– بارداری متعدد

– شیردهی

– افزایش و کاهش وزن متناوب

بعد از اینکه فرد تصمیم به انجام جراحی لیفت سینه گرفت، می تواند به جراح پستان مراجعه کند تا جراح تشخیص دهد که آیا این جراحی برای وی مناسب است یا خیر. زمانی که مشخص شد که فرد کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت سینه است، می تواند سوالات لازم را درباره این جراحی از پزشک خود بپرسد.

جراحی سرطان سینه

اکثر زنانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند، نیاز دارند که انواعی از جراحی را برای تکمیل روند درمان انجام دهند. انواع مختلفی از جراحی سینه وجود دارد که به دلایل مختلفی انجام می گیرد. بر اساس شرایطی که وجود دارد، می توان نوعی مناسب از جراحی را انتخاب کرد. برای مثال جراحی به دلایل زیر انجام می گیرند:

– برداشتن بخشی از سلول های سرطانی به منظور حفظ بافت پستان

– تشخیص اینکه سرطان به بافت های دیگر مانند غدد لنفاوی زیر بغل و دیگر بخش های بدن هم گسترش یافته است یا خیر.

– بازسازی شکل سینه ها بعد از تخلیه سینه ها برای درمان سرطان سینه که به آن جراحی بازسازی سینه گفته می شود.

– بهبود علائم سرطان پستان پیشرفته

پزشک بر اساس شرایط بیمار، جراحی های خاصی را برای فرد پیشنهاد می دهد.

اینکه فرد بیمار بداند که چه گزینه هایی را برای درمان در دسترس دارد، اهمیت بسیار بالایی دارد. به این ترتیب فرد می تواند متوجه شود که چه گزینه ای برای وی بهترین گزینه است.

جراحی برداشتن تومور سرطانی

دو نوع اصلی جراحی سرطان پستان وجود دارد:

– جراحی سرطان پستان برای حفظ پستان – این جراحی با نام لومپکتومی، کوادرانتکتومی یا ماستکتومی جزئی یا ماستکتومی بخشی شناخته می شود. این جراحی که طی آن تنها بخشی از سینه ها که حاوی سلول های سرطانی است، برداشته می شود. هدف از این جراحی برداشتن سلول های سرطانی و بخشی از بافت های سالم اطراف است. اینکه چه مقدار از سینه برداشته می شود بستگی به بزرگی توده و برخی فاکتورهای دیگر دارد.

– ماستکتومی – جراحی ماستکتومی که به برداشتن بافت تمام پستان می انجامد. در این جراحی بافت سینه و گاهی اوقات بخشی از بافت های اطراف سینه ها برداشته می شود. انواع بسیار مختلفی از جراحی ماستکتومی وجود دارد. برخی زنان نیاز به انجام ماستکتومی دو طرفه داشته باشند و هر دو سینه تخلیه می شود.

دکتر مهدی آریانا دارای بورد تخصصی جراحی – فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی- بازسازی) می باشند. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: 22352092 الی 4
مشاوره با دکتر : 09369095303

صفحه اینستاگرام

انتخاب بین جراحی حفظ سینه و ماستکتومی

برخی زنان که به درجاتی از سرطان پستان مبتلا هستند، می توانند بین جراحی حفظ پستان و ماستکتومی یکی را انتخاب کنند. مزیت اصلی حفظ پستان ها این مورد است که تا جای ممکن بافت پستان ها حفظ می شود.

” دکتر مهدی آریانا جراح پستان در ایران و خاورمیانه با سال ها تجربه در جراحی های زیبایی، درمانی و بازسازی پستان و هزاران نتیجه درخشان جراحی ها در بیش از 15 سال گذشته در زمینه جراحی های مذکور تجربه و تبحر بالایی دارند”

منبع : https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/breast-enlargement/ و https://www.cancer.org/cancer/breast-cancer/treatment/surgery-for-breast-cancer.html

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *