دکتر مهدی آریانا » جراحی سینه » جا به جایی پروتز سینه

0 / 5. 0

۴ دقیقه
جا به جایی پروتز سینه

جا به جایی پروتز سینه

آنچه می خوانید...

جا به جایی پروتز سینه

گاهی اوقات پروتز سینه ها می توانند تغییر موقعیت داشته باشند و جابه جا شوند. بنابراین پروتز ها در جای درستی قرار ندارند. این مورد می تواند در یکی یا هر دو سینه رخ دهد و در نتیجه باعث تغییر ظاهر سینه ها شود. جابه جایی پروتز سینه ها می تواند دلایل مختلفی مانند قرارگیری اشتباه پروتز سینه از ابتدا ، انتخاب پروتز های بزرگ، جاذبه زمین و مشکلاتی در پوست ناحیه سینه ها داشته باشد.

جا به جایی پروتز سینه
جا به جایی پروتز سینه

انواع مشکلات پروتز های سینه

در ادامه به برخی از مشکلات پروتز های سینه و راه هایی که پروتز های سینه جابه جا می شوند اشاره می کنیم :

  • پروتز ها در ناحیه پایین قفسه سینه ها قرار می گیرند – گاهی اوقات پروتز ها از جای خود پایین می افتند و در زیر سینه می لغزند. این مورد برای مثال زمانی رخ می دهد که جراح ناحیه بزرگ تری را در زیر سینه برش دهد و پروتز را قرار دهد. به این ترتیب بافت سینه ها دچار کشیدگی می شوند و این مورد به دلیل وزن آن هاست. در صورتی که محفظه ای که در زیر ماهیچه سینه ایجاد می شود متناسب با اندازه پروتز باشد ، این مشکل رخ نمی دهد. به همین دلیل انتخاب جراح سینه مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا در صورتی که این اتفاق در آینده بیفتد نیاز است که جراحی ترمیمی انجام گیرد.
  • پروتز ها از ناحیه وسط سینه ها جای می گیرند – به این مشکل جابه جایی جانبی گفته می شود. این مشکل زمانی رخ می دهد که محل برش بیش از حد بزرگ باشد و یا به مرور زمان دچار کشیدگی شده باشد. زمانی که بیمار این جابه جایی جانبی پروتز را تجربه می کند، به پشت بخوابد، سینه های بازسازی شده به مقدار زیادی به اطراف می روند. خود فرد می تواند غیر طبیعی بودن آن را متوجه شود. در این صورت می تواند به پزشک مراجعه کند تا بررسی های لازم انجام گیرد.
  • پروتز ها از وسط به هم متصل شده اند – در موارد نادری، دیده شده است که پوست و ماهیچه های بین سینه ها جدا می شند. به این ترتیب پروتز های سینه یکی می شوند و ظاهری یکی پیدا می کنند. به این ترتیب تشکیل یک سینه می دهند و در ظاهر اینچنین است. این عارضه با نام سیماستیا شناخته می شود. این عارضه زمانی رخ می دهد که بافت زیادی از ناحیه استخوان سینه برداشته شود و معمولاً برداشت بافت در جراحی ماستکتومی رخ می دهد. زیرا در بسیاری از موارد جراحی پروتز سینه و لیفت سینه همزمان انجام می شوند.

دکتر مهدی آریانا دارای بورد تخصصی جراحی – فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی- بازسازی) می باشند. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: 22352092 الی 4
مشاوره با دکتر : 09369095303

صفحه اینستاگرام

ترمیم پروتزهای جابه جا شده

در صورتی که پروتز ها تغییر موقعیت دهند، جراح می تواند تغییراتی در موقعیت پروتز ها ایجاد کند و کپسول را تغییر دهد. این کپسول معمولاً در زیر بافت اسکار قرار دارد. به این ترتیب پروتز در موقعیت بهتری قرار می گیرد و با ایجاد بخیه های دائمی می توان عدم تغییر موقعیت پروتز را در آینده تضمین نمود. این مورد معمولاً شامل سفت کردن و یا شل کردن برخی از نواحی محفظه پروتز و استفاده از ماتریکس پوستی برای هل دادن و تغییر موقعیت پروتز سینه است. ماتریکس پوست معمولاً از مواد کلاژن ساخته شده است و به عنوان جایگزین پوست استفاده می شود. به این ترتیب موقعیت پروتز اصلاح می شود و در موقعیت بهتری قرار می گیرد. جراح پلاستیک پروتز سینه را جابه جا می کند و در اغلب موارد این تغییر موقعیت تنها در یک سینه مورد نیاز است. تغییر سفتی سینه ها یا تغییر سایز آن ها هم می تواند به تغییر موقعیت پروتز سینه کمک کند.

نتیجه گیری

جراحی پروتز سینه یکی از جراحی های پرطرفدار در بین زنان است. بسیاری از زنانی که سینه های کوچک یا افتاده ای دارند تمایل دارند که از این روش جراحی بهره ببرند. این جراحی همانند تمام جراحی های دیگر پیچیدگی هایی دارد که لازم است با آن ها آشنا بود و با شناخت این پیچیدگی ها سعی شود که بهترین جراح پروتز سینه انتخاب شود. به این ترتیب احتمال آسیب به پروتز سینه و جابه جایی آن در آینده کاهش می یابد و نیاز به انجام جراحی ترمیمی وجود ندارد. در نتیجه در هزینه ها هم صرفه جویی می شود.

منبع : https://www.breastcancer.org/treatment/surgery/reconstruction/corrective/implant-displacement

دکتر مهدی آریانا

دکتر آریانا چهره‌ای نام آشنا و شناخته شده حوزه جراحی های درمانی و زیبایی پستان و جراحی های زیبایی شکم وتنه و اندامها می باشد. سال‌ها تلاش و هزاران مورد جراحی موفق از وی، به جراحی با‌تجربه و دانش روز دنیا ساخته است. در زمینه تخصص ایشان می‌توان از انواع جراحی‌های زیبایی سینه،جراحی‌ بیماری‌های خوش‌خیم و بدخیم سینه، جراحی‌های بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *