logo
بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه

حس سينه بعد از پروتز

بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه

بیحسی-نوک-پستان

بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه یکی دیگر از مشکلاتی که بسیاری از خانم ها بعد از پروتز سینه با آن روبرو هستند که در این مقاله به بررسی این موضع می پردازیم.

همه‌ی خانم‌ها دوست دارند سینه های زیبا و خوش فرمی داشته باشند و همین موضوع باعث شده است سالانه افراد زیادی برای جراحی پروتز سینه به جراحان سینه مراجعه نمایند. اما از دست دادن حس نوک سینه‌ بعد از جراحی سینه ( پروتز سینه یا ماموپلاستی ) برای هیچ کس خوشایند نیست. اگر شما نیز نگران کاهش حس در نوک سینه بعد از عمل ماموپلاستی و یا پروتز سینه هستید، همراه ما باشید.

احتمال بروز تغییراتی در نوک سینه بعد از جراحی زیبایی سینه و قرار دادن پروتز در بافت سینه وجود دارد اما خوشبختانه بروز این مشکل بسیار نادر می باشد .

پروتز پستان چیست؟

جراحی بزرگ کردن سینه که با قرار گیری پروتز و ایمپلنت داخل بافت سینه همراه می باشد، با عنوان جراحی پروتز سینه شناخته می شود. در این روش جراحی، از پروتزهای سیلیکونی استفاده خواهد شد.  بسیاری از بیماران از نتایج این روش جراحی رضایت کامل دارند، اما آن چه که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که بیمار آشنایی کاملی با این روش جراحی و باید و نبایدها داشته باشد.

پروتز می تواند به صورت گرد و یا قطره اشکی باشد. پروتزهای گرد، فرم پرتری به قسمت بالای سینه می دهند.

جراح پستان پروتز را از محل برش‌ها وارد بدن می‌کند و آن را در محل مناسب قرار می دهد. بافت‌های اطراف پروتز آن را نگه می‌دارند و از جابجایی آن جلوگیری می‌کنند. پس از قرارگیری پروتز در محل مناسب، برش‌ها بخیه زده می‌شوند.

آیا بهترین متخصص پستان در ایران را می شناسید؟

عوارض پروتز پستان

جراحی پروتز سینه همانند هر یک از اعمال جراحی دیگر بدون عوارض نخواهد بود. تمامی اعمال جراحی با عوارضی همچون بیهوشی، عفونت و تورم همراه اند اما عوارض خاصی که برای پروتز سینه وجود دارد این است که در برخی از افراد برای مدتی بی حسی در نوک سینه دیده می شود.

بعد از جراحی پروتز سینه بدلیل تورم و و کشش ناشی از قرار دادن پروتز بخصوص پروتز های بسیار بزرگ در احساس نوک سینه تغییراتی ایجاد شود و با گذشت زمان و برطرف شدن این تورمات بی حسی نوک سینه به طور کامل از بین می ورد. بروز این مشکل کاملا موقتی می باشد و معمولاً گذر زمان آن را برطرف می کند.

انواع مدل پروتز سینه در بازار وجود دارد. برای قرار دادن پروتز در بافت سینه از برش های مختلفی استفاده می شود یکی از این برش ها برش دور هاله سینه می باشد در صورتی که جراح از این نوع برش استفاده کرد احتمال بروز این عارضه افزایش پیدا می کند، بهترین نوع برش برای قرار دادن پروتز در بافت سینه برش در زیر سینه می باشد با این برش احتمال بروز مشکل در حس نوک سینه بسیار کاهش پیدا می کند. در نتیجه هر چه برش جراح به نوک سینه نزدیک تر باشد شانس بروز این مشکل افزایش پیدا می کند.

بی حسی نوک سینه پس از جراحی پروتز سینه موردی نمی باشد که باعث نگرانی طولانی مدت فرد شود زیرا در روز های اولیه بروز این مشکل کاملا طبیعی می باشد و با گذشت زمان از بین می رود.

سایر عوارض پروتز سینه شامل موارد زیر می شود:

  • اسکار
  • خونریزی
  • تجمع مایع در حفره سینه
  • عفونت
  • تورم، درد و یا التهاب
  • افزایش و یا کاهش حساسیت نوک سینه
بی-حسی-نوک-سینه-بعد-پروتز

بی حسی نوک سینه بعد از پروتز سینه

یکی از سوالات شایع پس از جراحی با پروتز سینه ، بی حسی نوک سینه بعد از عمل می باشد. دکتر آریانا فوق تخصص جراحی پستان میفرماید این مورد به نوع تکنیک جراحی و آناتومی فرد بستگی دارد. میزان شیوع بی حسی نوک سینه بعد از عمل پروتز سینه بسیار کم می باشد و در بیشتر موارد این بی حسی بعد از مدت کمی رفع خواهد شد.
اما در مواردی حتی افزایش حس و تحریک پذیری در نوک پستان نیز دیده می شود. بی حسی نوک سینه بیشتر در جراحی هایی دیده می شود که برش در اطراف نوک سینه زده شود و علاوه بر پروتز در مواردی که افتادگی سینه شدید باشد و جراحی پروتز همزمان با جراحی های دیگر همچون لیفت سینه انجام می شود، دیده شده است.

جالب است بدانید که بی حسی نوک پستان بعد از جراحی پروتز سینه از عوارض کوتاه مدت این عمل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط