پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه، از جمله جراحی هایی است که با هدف بزرگ شدن سینه ها با استفاده از پروتز و یا تزریق چربی، انجام می شود. این جراحی به بهبود حجم از دست رفته سینه ها بعد از بارداری، زیباتر شدن فرم سینه ها و بهبود تقارن سینه ها کمک می کند.

افرادی که از اندازه، سایز و فرم سینه های خود راضی نیستند، می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند. معمولا بعد از زایمان و یا کاهش وزن های شدید، سینه فرم افتاده ای پیدا می کند. پروتز به رفع مشکلاتی مانند عدم تقارن سینه ها به دلیل مشکلات رشد و یا جراحی های سرطان سینه نیز کمک می کند.

در این جراحی از پروتزهای سالینی و یا سیلیکونی استفاده می شود که در زیر عضلات قفسه سینه و یا بالای آن قرار داده می شوند. پزشک پیش از جراحی، با بررسی بیمار محل دقیق و مناسب قرارگیری پروتز را تشخیص می دهد.

در چه شرایطی جراحی پروتز سینه توصیه می شود؟

  • کوچک بودن اندازه سینه ها
  • شل شدن سینه ها بعد از زایمان و شیردهی
  • کوچک شدن سینه ها به دلیل کاهش وزن
  • عدم تقارن سینه ها و کوچک بودن یکی از سینه ها نسبت به دیگری
  • خالی بودن قسمت بالایی سینه ها

از جمله دلایل انجام این جراحی هستند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در صورتی که میزان افتادگی سینه ها زیاد باشد، جراحی پروتز سینه موثر نخواهد بود و لیفت سینه توصیه می شود. البته امکان این دو جراحی به طور همزمان با هم وجود دارد.

پروتز سینه
پروتز سینه

آمادگی ها و اقدامات قبل از پروتز سینه

جهت انجام جراحی پروتز سینه، انجام ماموگرافی به خصوص به خانم های بالای ۳۵ سال توصیه می شود. با انجام این تست، هر گونه تغییر در بافت سینه در آینده نیز مشخص خواهد شد.

پزشک از افراد سیگاری می خواهد که قبل از جراحی، مصرف سیگار را به طور کامل کنار بگذارند.

مصرف داروهای ضد التهابی و آسپیرین پیش از جراحی ممنوع می باشد، چرا که احتمال خونریزی حین جراحی و بعد از آن را افزایش می دهند. اطلاعات بیشتر در خصوص مصرف داروها در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

در طول جلسات مشاوره نیز پزشک به بررسی شرایط جسمانی بیمار و بافت سینه می پردازد و با بیمار در خصوص روند درمان و احتمال بروز عوارض به گفت و گو می پردازد.

دکتر مهدی آریانا دارای بورد تخصصی جراحی – فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی- بازسازی) می باشند. راه های برقراری ارتباط با ایشان: 
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴ 
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳ 

صفحه اینستاگرام

روند انجام جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.  برش ها در نواحی ایجاد می شوند که کمترین میزان اسکار بر جای بماند. این نواحی عبارتند از:

  • زیر چین سینه
  • هاله قهوه ای رنگ اطراف نوک سینه
  • زیر بغل

برش ها عمدتا در زیر سینه ها ایجاد می شود تا قابل مشاهده نباشند.

بعد از ایجاد برش، بافت سینه از عضلات و بافت های همبندی قفسه سینه جدا خواهد شد. سپس کیسه کوچکی در قسمت پشت و جلوی عضلات خارجی دیواره قفسه سینه ایجاد، و پروتز از این طریق در جای مناسب گذاشته خواهد شد.

در برخی موارد، جراحی با کمترین میزان تهاجم، با استفاده از میکروسکوپ و ایجاد برش های کوچک انجام خواهد شد. از جمله مزایای این روش می توان به اسکار کمتر اشاره کرد.

 

 

پروتز سینه
پروتز سینه

دوره نقاهت و بهبودی پروتز سینه

بهتر است روز جراحی به دلیل اثرات داروی بیهوشی، فردی شما را همراهی کند.

داروهایی که از سوی پزشک تجویز می شوند، باید به موقع مصرف شوند.

احتمال مشاهده سفتی، تورم و کبودی بعد از جراحی کاملا طبیعی است و بعد از گذشت دو تا پنج روز برطرف خواهد شد.

پانسمانی که بعد از جراحی بر روی سینه قرار می گیرد، بعد از چند روز برداشته خواهد شد.

از آن جایی که احتمال خونریزی روزهای اول بعد از جراحی وجود دارد، انجام فعالیت های فیزیکی شدید، در هفته های اول ممنوع می باشد. دردهای شدیدی که برخی بیماران از آن شکایت می کنند، بعد از چند روز برطرف خواهد شد و به همین خاطر، معمولا داروهای مسکن برای بیمار در نظر گرفته خواهد شد. بسیاری از بیماران، بعد از دو تا سه هفته به محل کار خود بر می گردند و قادر به انجام کارهای روزانه خود هستند.

نتیجه جراحی پروتز سینه

نتیجه جراحی پروتز سینه داشتن سینه ای پرتر، بزرگ تر و خوش فرم می باشد و می تواند باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس خانم ها نیز شود.

رعایت نکات و اقدامات گفته باعث می شود بهترین نتایج حاصل شود.

نکته ای که بیماران باید در نظر داشته باشند این است که بعد از جراحی، بافت سینه تحت تاثیر مواردی مانند افزایش سن، تغییرات وزن، نیروی گرانش و عوامل هورمونی قرار می گیرد. به همین خاطر، احتمال تغییر فرم و اندازه سینه ها به مرور زمان وجود دارد و نمی توان گفت که این جراحی، نتایج دائمی را به همراه دارد.

پروتز سینه و شیردهی

آیا پروتز سینه بر روی شیردهی اثر می گذارد؟

خانم هایی که در سنین باروری هستند و یا قصد بارداری دارند، بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشند که پروتز سینه می تواند بر روی شیردهی تاثیر بگذارد. اما با این حال، مادر می تواند بعد از جراحی به کودک خود شیر دهد. به همین خاطر، حتما پیش از تصمیم به انجام جراحی در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید.

پروتزها معمولا در زیر و بالای عضلات و ماهیچه های سینه قرار می گیرند و کمتر در زیر بغل و یا هاله قهوه ای رنگ اطراف سینه ها. هیچ کدام از این برش ها تداخلی را در غدد شیری و تولید شیر ایجاد نمی کنند. بسیاری از خانم ها تمایلی به ایجاد برش در اطراف نوک سینه، به دلیل کاهش میزان حساسیت ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *