سوتین بعد از جراحی سینه

سوتین بعد از جراحی سینه

برای اینکه بعد از جراحی سینه پروتز در جای خود و در بافت زیرین عضله سینه قرار گیرد نیاز است که برخی حرکات محدود شوند. نباید بازوها حرکاتی داشته باشند که سینه کشیده شود. این حرکات می تواند مشکلاتی را بعد از جراحی سینه به وجود آورد و یا باعث ایجاد درد شود. بنابراین به بسیاری از زنان پیشنهاد می شود که از گن های مناسب یا سوتین بعد از جراحی سینه استفاده کنند. همچنین لازم است که پوشیدن لباس هایی که نیاز به پوشیدن از ناحیه سر دارند پرهیز شود. این لباس ها می توانند فشار اضافه ای به سینه ها وارد کنند.

سوتین های مخصوص بعد از جراحی سینه

بعد از جراحی سینه سوتین های مخصوص و مناسبی به بیماران داده می شود که در دوران نقاهت بپوشند. این سوتین ها معمولاً از جلو زیپ می خورند و گسترده تر از سوتین های معمولی هستند تا حفاظت بیشتری از ناحیه سینه داشته باشند. این سوتین های مخصوص مانع از آسیب به بخیه های روی سینه می شوند.

سوتین بعد از جراحی سینه
سوتین بعد از جراحی سینه

هدف از پوشیدن سوتین مخصوص بعد از جراحی سینه

سوتین های مخصوص فشار متعادلی را به نواحی بخیه در سینه وارد می کنند. به این ترتیب کبودی و تورم به مرور کمتر می شود. به این صورت ترمیم سینه زودتر انجام می گرد. همچنین این گن ها از تشکیل لخته های خونی پیشگیری می کنند. در مواردی که از پروتز سینه استفاده می شود، سوتین های مخصوص می توانند به تثبیت شدن جای پروتز و کاهش تورم کمک شایانی کنند.

سه هفته اول بعد از جراحی سینه

بسیاری از بیماران هر لباسی که بخواهند را می توانند بپوشند. با این حال تا سه هفته اول بعد از جراحی باید از سوتین های مخصوص ورزشی و نرم استفاده شود. البته در انتخاب سوتین لازم است که با جراح سینه مشورت شود تا سوتینی مناسب انتخاب شود به گونه ای که آسیبی به سینه وارد نشود و خللی در روند ترمیم ایجاد نگردد.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا جراح سینه با دارا بودن کادری مجرب و مجهزترین دستگاه های روز دنیا، آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

سوتین مناسب بعد از ترمیم سینه

بعد از سه هفته و ترمیم تقریبی سینه بیماران می توانند در طول روز از سوتین های نرمی که فلزی در زیر آن ها نباشد و بالا برنده نباشد استفاده کنند. به هیچ وجه نباید از سوتین های فشاری و سفت استفاده شود. این سوتین ها می توانند پروتز را جابه جا کرده و یا حتی باعث بروز اسکار و جای بخیه شوند.

بازگشتن به زندگی روزانه بعد از جراحی سینه

شش هفته بعد از تاریخ جراحی هرگونه لباس و سوتینی می تواند پوشیده شود. ولی باز هم به بیماران توصیه می شود که از پوشیدن لباس هایی که موجب درد و ناراحتی می شود اجتناب کنند. زیرا درد نشانه ای از عدم ترمیم کامل سینه است و می تواند مشکلاتی را به وجود آورد. بنابراین نمی توان یک زمان مشخص را برای تمام افراد در نظر گرفت و هر بیمار با توجه به شرایطی که تجربه می کند باید اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع : https://www.paulpinmd.com/blog/compression-garments-and-taping-schedule-after-surgery و https://www.marinaesthetics.com/post-breast-augmentation-clothes/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *