درمان های نوین سرطان پستان

درمان های نوین سرطان پستان

بیماری های بدخیم پستان یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بانوان در سراسر دنیا و از جمله در کشورمان است. کشف زودهنگام بیماری و در مراحل اولیه تاثیر بسیار مهمی در انتخاب روش ها و تکنیک های مناسب و موثر جراحی دارد که خوشبختانه این تکنیک ها همزمان با کشورهای مختلف دنیا، در کشور ما هم در دسترس است و توسط جراحان مجرب که در این زمینه فعالیت دارند انجام می گیرد. تیم درمان می تواند به بیماران ارائه سرویس کند و علاوه بر اینکه از جراحی های وسیع قطع عضو که معمولاً با عوارض زیادی همراه است جلوگیری کند، درصد قابل توجهی از بیماران را می تواند به یک زندگی عادی و مناسب برگرداند.

محققان در سراسر دنیا به دنبال یافتن راه های نوینی برای پیشگیری و درمان سرطان پستان هستند. همچنین برای بهبود کیفیت زندگی این بیماران پس از درمان تمام سعی خود را می کنند.

تحقیقات زیادی در این زمینه در حال انجام است. از یافتن داروهای جدید و موثر برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان گرفته تا روش های جراحی برای برداشتن تومور و رساندن کمترین آسیب به بافت سالم سینه، همگی برای بهبود کیفیت زندگی افراد است.

درمان های نوین سرطان پستان
درمان های نوین سرطان پستان

در زنانی که احتمال ابتلا به سرطان پستان در آن ها بالا است، معمولاً می توان از داروهای مسدود کننده استروژن برای پیشگیری از سرطان پستان استفاده کرد. ولی در برخی موارد برای درمان سرطان پستان هم از این دارو ها استفاده می شود. تاموکسیفن و رالوکسیفن سال های زیادی برای پیشگیری از سرطان پستان و درمان آن استفاده می شود.

نقش CTC در درمان سرطان پستان

CTC به سلول های سرطانی گفته می شود که از تومور آزاد و وارد جریان خون می شود. در بسیاری از موارد می توان با سنجش این فاکتور در خون بیماران متوجه درجه پیشرفت سرطان شد. برای مثال در بیمارانی که سرطان پستان در مرحله چهارم است و متاستاز صورت گرفته است، می توان شاهد سطح بالایی از CTC در خون بود.

فیلم زیر را مشاهده کنید:

 

آزمایشات تصویربرداری جدید برای سرطان پستان

امروزه انواع جدیدی از آزمایشات تصویربرداری برای تشخیص سرطان پستان مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این آزمایشات در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که استفاده از برخی دیگر در حال تست و بررسی است. برخی از این آزمایشات به شرح زیر است:

– تصویربرداری ملکولی از بافت سینه
– ماموگرافی یا PEM
– الاستروگرافی
– انواع جدید آزمایشات تصویربرداری بصری
– تصویربرداری امپدانس الکتریکی یا EIT

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا جراح سینه با دارا بودن کادری مجرب و مجهزترین دستگاه های روز دنیا، آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

شیمی درمانی برای سرطان پستان

شیمی درمانی در بسیاری موارد برای درمان سرطان پستان می تواند موثر واقع شود. ولی پیش بینی تاثیر این روش برای بیماران مختلف باید انجام گیرد. گاهی اوقات عوارض جانبی مختلفی برای شیمی درمانی وجود دارد که این عوارض می تواند بلند مدت یا کوتاه مدت باشد. بنابراین آزمایشات لازم برای تشخیص اینکه آیا این روش برای بیمارن مفید است یا خیر می تواند ضروری باشد.

منبع : https://www.cancer.org/cancer/breast-cancer/about/whats-new-in-breast-cancer-research.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *