بهترین متخصص پستان

بهترین متخصص پستان باید ویژگی های مشخصی داشته باشد. مهم ترین نکته این است که باید در زمینه انجام انواع جراحی های پستان ( چه زیبایی و چه درمانی ) تجربه بالایی داشته باشد. به بیان دیگر تعداد زیادی جراحی انجام داده باشد. از سوی دیگر متخصص پستان خوب از بروزترین دستگاه ها و تکنیک ها برای انجام جراحی بهره می برد. با مسائل پزشکی روز آشنایی دارد و می داند که چه روشی بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. در این مقاله در دو بخش به جراحی های پستان به منظور درمانی و زیبایی پرداخته ایم.

جراح سرطان پستان

افرادی که به سرطان پستان مبتلا می شوند، به یک متخصص سرطان پستان ارجاع داده می شوند. جراح سرطان پستان با توجه به میزان درگیری پستان ها، از تکنیک های مختلف جراحی بهره می برد. در برخی موارد می توان تنها با برش اندکی از بافت پستان، به درمان سرطان پستان کمک کرد. ولی در برخی موارد نیاز است که تمامی بافت پستان و غدد لنفاوی تخلیه شوند.

جراحی سرطان پستان می تواند به روش های مختلفی انجام گیرد. برای مثال در برخی موارد، سرطان تنها در نوک سینه هاست که می توان با جراحی مناسب، با حفظ بافت پستان، برش تنها در نوک سینه ها ایجاد شود. در برخی موارد سرطان پستان به غدد لنفاوی نرسیده اند و تنها بخشی از پستان و یا حتی یک پستان را درگیر کرده است که می توان برش بخشی از پستان را انجام داد. ولی در مواردی که سرطان پستان تمام بافت پستان ها را درگیر کرده است، نیاز است که کل بافت سینه ها تخلیه شود و در صورت لزوم غدد لنفاوی هم تخلیه گردند.

به همین منظور است که پزشکان توصیه بر این دارند که معاینه پستان ها در منزل و در فواصل زمانی مشخص انجام گیرد. هرچه سرطان پستان سریع تر تشخیص داده شود می توان به درمان امیدوارتر بود.

بهترین متخصص پستان
بهترین متخصص پستان

بعد از جراحی سرطان پستان، نوبت به انجام شیمی درمانی و پرتودرمانی می رسد که با توصیه پزشک انجام می گیرد. به این ترتیب پروسه درمانی تکمیل می شود.

جراحی بازسازی پستان بعد از جراحی سرطان پستان انجام می گیرد. این جراحی پیچیده نیاز است که با دقت فراوانی انجام گیرد. از پروتز سینه برای بازیابی حجم از دست رفته سینه ها کمک گرفته می شود. همچنین تکنیک های دیگری برای ایجاد شکلی مناسب برای پستان ها به کار گرفته می شود.

جراحی های زیبایی پستان

متخصص پستان برای انجام جراحی های زیبایی پستان مانند جراحی پروتز سینه و جراحی لیفت سینه و … دوره می بیند و می تواند با استفاده از تکنیک های مناسب به انجام این جراحی ها بپردازد.

جراحی لیفت سینه به صورتی انجام می گیرد که بافت سینه ها که شل و افتاده شده اند، بالا کشیده می شوند. لیفت پستان ها یکی از جراحی های محبوب برای زنانی است که دچار افتادگی پستان شده اند. افتادگی و شل شدن پستان ها ظاهری ناخوشایند ایجاد می کند و از سوی دیگر بزرگی پستان ها فشار زیادی به گردن وارد می کند که باعث گردن درد می شود. بنابراین لیفت پستان علاوه بر جنبه زیبایی، هدف درمانی هم دنبال می کند.

جراحی پروتز پستان هم یکی دیگر از جراحی های محبوب است که توسط فوق تخصص پستان انجام می گیرد. این جراحی با بهره گیری از پروتز مناسب و مدل مناسب، ظاهری پرتر برای پستان ها ایجاد می کند. این جراحی برای زنانی که سینه های کوچکی دارند گزینه بسیار مناسبی است. همچنین زمانی که بافت سینه ها کم است، بعد از جراحی لیفت سینه نیاز است که از پروتز برای بازیابی حجم سینه ها کمک گرفته شود.

در ادامه صحبت های دکتر مهدی آریانا درباره تعویض پروتز پستان را می بینید.

دکتر مهدی اریانا به عنوان فوق تخصص جراحی پستان با استفاده از آخرین متد های روز دنیا و با همکاری یک تیم حرفه ای و کار آزموده در هر سه فیلد، جراحی های  زیبایی ، درمانی و بازسازی پستان و همچنین انواع جراحی های بازسازی شکم سال هاست که در خدمت هموطنان گرامی و همچنین بیماران از سراسر دنیا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *