ابدومینوپلاستی و بارداری

ابدومینوپلاستی و بارداری

در صورتی که تجربه بارداری های مکرر داشته اید بدانید که با کوچک کردن و جمع کردن عضلات دیواره شکمی می توان تغییرات قابل توجهی در ظاهر شکم ایجاد کرد. از سوی دیگر این نکته را به خاطر داشته باشید که در صورتی که بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاستی باردار شوید، عضلات دیواره شکمی دچار کشش می شوند و این امر نتیجه جراحی را تحت الشعاع قرار می دهد. به این ترتیب که با بزرگ شدن شکم شاهد کشیدگی عضلات شکمی می شوید و این امر بر نتیجه جراحی تاثیری منفی می گذارد. بنابراین پیشنهاد می شود که بعد از آخرین بارداری و کاهش وزن این جراحی انجام گیرد.

علت انجام جراحی ابدومینوپلاستی

معمولاً بسیاری از مراجعه کنندگان ابدومینوپلاستی راه های بسیاری را برای کوچک کردن شکم در پیش می گیرند. از رژیم های غذایی سخت گرفته تا ورزش های طاقت فرسا همگی از راه های غیر تهاجمی برای کوچک کردن شکم است. ولی چرا بسیاری از افراد این راه ها را در پیش می گیرند ولی باز هم شکمی شل و افتاده دارند؟ علت چیست؟

ابدومینوپلاستی و بارداری
ابدومینوپلاستی و بارداری

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در ابتدا باید پیشینه بیمار و بالاترین وزنی که داشته است مورد سنجش قرار گیرد. برای مثال در صورتی که فردی چندین سال چاقی مفرط داشته است و یا بارداری های مکرر داشته است، وضعیت بدنی مشابهی با دیگران ندارد. این افراد با بزرگ شدن بیش از حد شکم خود شاهد کشیدگی عضلات داخلی شکم بوده اند که این مورد با رژیم غذایی و ورزش نمی تواند اصلاح شود. با رژیم غذایی و ورزش کردن می توان تا حدودی چربی های ناحیه شکم را آب کرد ولی سوزاندن بسیاری از چربی های احشایی و کوتاه کردن عضلات کشیده شده کار شدنی نیست.

بسیاری از زنانی که قصد انجام جراحی ابدومینوپلاستی را دارند، این جراحی را همزمان با جراحی لیپوساکشن انجام می دهند. به این ترتیب چربی های ناحیه شکم تخلیه می شوند و عضلات شکمی آویزان بریده می شوند و سفت می گردند.

در جراحی ابدومینوپلاستی پوست های اضافی و آویزان هم در کنار عضلات اضافه بریده می شوند و ظاهری صاف و متناسب تر هم برای عضلات شکمی و هم برای پوست شکم مهیا می شود. سفتی شکم بعد از این جراحی یکی دیگر از مواردی است که بیمار به دنبال آن است.

بارداری بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

اگر فردی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باردار شود چه اتفاقی می افتد؟ این سوال بسیاری از متقاضیان این جراحی است. جراحی ابدومینپلاستی یا همان تامی تاک یک روش جراحی زیبایی است و بر روی بارداری زن تاثیری نمی گذارد. بنابراین زنی که در دوران باروری خود است از لحاظ توانایی قابلیت این را دارد که بعد از این جراحی باردار شود.

ولی اگر بخواهیم درباره این صحبت کنیم که بارداری چه تاثیری بر ظاهر شکم می گذارد باید بگوییم که بارداری در بسیاری موارد تاثیرات منفی بر ظاهر شکم می گذارد. به همین دلیل است که به بیماران پیشنهاد می شود در صورتی که در آینده قصد بارداری ندارند برای ابدومینوپلاستی اقدام کنند. زیرا بارداری باعث کشش عضلات شکمی و افزایش وزن می شود.

توجه شما را به دیدن این فیلم جلب می کنیم:

 

خطر بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

سوالی که بسیار مطرح می شود این است که آیا بعد از ابدومینوپلاستی خطری مادر و جنین را تهدید می کند؟ معمولاً در صورتی که فردی بعد از ابدومینوپلاستی باردار شود تا چند ماه اول بعد از جراحی شکم خیلی بزرگ نمی شود. این مورد کاملاً طبیعی است زیرا با ابدومینوپلاستی ماهیچه ها سفت شده اند و پوست اضافه شکم از بین رفته است. ولی در ماه های بعدی بارداری، شکم هم به مرور بزرگ می شود. ولی هیچ خطری مادر و جنین را تهدید نمی کند.

کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر آریانا جراح سینه با دارا بودن کادری مجرب و مجهزترین دستگاه های روز دنیا، آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. راه های برقراری ارتباط با ایشان:
شماره های تماس: ۲۲۳۵۲۰۹۲ الی ۴
مشاوره با دکتر : ۰۹۳۶۹۰۹۵۳۰۳

صفحه اینستاگرام

 

تاثیر بارداری بر پوست شکم

اینکه بعد از بارداری تا چه میزان پوست شکم تغییر می کند بستگی به موراد زیادی دارد که می توان به سن، وزن و شرایط کلی بیمار و نوع پوست اشاره کرد . در کل در صورتی که پوست کیفیت مناسبی داشته باشد احتمال اینکه بعد از بارداری به وضعیت متناسب تری باز گردد بیشتر است.

همچنین بسیاری از افرادی که ابدومینوپلاستی انجام داده اند و بعد از آن باردار شده اند، شاهد شکم متناسب تری بوده اند. که این خود یکی از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی است.

منبع : https://www.mdmag.com/medical-news/how-pregnancy-affects-a-tummy-tuck و https://www.plasticsurgery.org/news/press-releases/changes-to-abdominal-muscles-after-pregnancy-may-affect-tummy-tuck-results

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *